9 °C

Şehit sayısı 7'ye yükseldi

Bingöl'de dün gerçekleştirilen saldırıda 6 polis şehit düşmüştü,bir polisin daha şehit düşmüş 4 polis de yaralanmıştı. Yaralı polislerden biri tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Şehit sayısı 7'ye yükseldi

Bingöl'de dün havalimanı yolunda PKK'lı teröristlerin zırhlı polis midibüsüne yönelik bombalı araçla düzenlediği saldırıda polis memurları Hasan Koçer, Bekir Deniz, Abdullah Bıyık, Yunus Emre Doğan, Oğuz Sümbül ve Duran Melemir şehit olurken; Buğra Yıldırım, Ferit Akgün, Hasan Tendik ve Osman Eray Karademir adlı polis memurları da yaralandı. Yaralı polis memurlarından Ferit Akgün ile Hasan Tendik Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılırken, Buğra Yıldırım ile Osman Eray Karademir Bingöl Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. 

Hastanenin yoğun bakımında tedavisi süren polis memuru Osman Eray Karademir, bu sabaha karşı yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Böylece şehit polis sayısı 7'ye yükseldi. Diğer yaralı polislerin ise Bingöl ve Elazığ'daki hastanelerde tedavileri sürüyor.

Bingöl'de bugün düzenlenmesi beklenen cenaze töreni ile şehit polislerin memleketlerine gönderilmesi bekleniyor. 

Kaynak: DHA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap