Sıcaklıklar artacak

Hava sıcaklıkları, Marmara, Ege, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz’de 2 ila 4 derece artarken, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

ANKARA – Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye’nin doğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ile Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçmesi bekleniyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olmak üzere, Hakkari, Muş, Bitlis, Şırnak, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklıkları, Marmara, Ege, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz’de 2 ila 4 derece artarken, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgarın :ülkenin güneybatı kesimlerinde kuzeyli, diğer yerlerde güney ve güneybatılı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji uyardı

Yağışların Hakkari, Muş, Bitlis, Şırnak, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

Sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

Ülkenin iç ve doğu bölgeleri ile yüksek kesimlerinde kar erimeleri beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, lokal su baskını, taşkın, heyelan, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

İl il hava durumu

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle tahmin ediliyor:

İSTANBUL: Az bulutlu ve açık, gece saatlerinden itibaren parçalı bulutlu (17)
ANKARA: Parçalı ve az bulutlu (10)
İZMIR: Az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden itibaren parçalı bulutlu (18)
ADANA: Parçalı ve çok bulutlu (22)
ANTALYA: Az bulutlu ve açık (19)
SAMSUN: Parçalı bulutlu (10)
ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerine kadar kar yağışlı (2)
VAN: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı (4)
DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı (13)

Bölgelerde hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Az bulutlu ve açık, gece saatlerinden itibaren parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
EGE: Az bulutlu ve açık, gece saatlerinden itibaren parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, doğusu parçalı ve çok bulutlu, Kahramanmaraş, Osmaniye ve
İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Gümüşhane, Bayburt ve Atvin çevrelerinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.
DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerine kadar Hakkari, Bitlis, Muş ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olmak üzere karla karışık yağmur ve kar, Malatya ve Şırnak çevrelerinde yağmur, yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.
GÜNEYDOĞU ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

(ANKA)

Bu konularda ilginizi çekebilir