Sıcaklıklar mevsim normalleri üzerinde

İç ve doğu kesimlerde kısa süreli sağanak yağış bekleniyor

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

ANKARA - Yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye'nin iç ve doğu kesimlerinde, kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların görüleceği bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan değerlendirmelere göre, Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik olmayacak. Karadeniz kıyıları ile Marmara'da mevsim normalleri civarında, diğer bölgelerde mevsim normalleri üzerinde seyredecek.

Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, yurdun batı kesimlerinde orta kuvvette, Marmara'da kuvvetli olarak (30-40 km/saat) esecek.

Marmara: Az bulutlu, doğusu parçalı ve çok bulutlu geçecek. Rüzgar; Kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-40 km/saat) esecek.

Ege: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

Akdeniz: Genellikle parçalı, iç kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölgenin iç kesimleri ile gece saatlerinde Hatay çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.

İç Anadolu: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Niğde, Karaman, Kayseri ve Sivas çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.

Batı Akdeniz: Parçalı ve çok bulutlu geçecek.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, Artvin çevreleri sabah saatlerinden itibaren, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

Doğu Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğu kesimleri (Erzurum, Erzincan, Kars, Ağrı, Iğdır, Ardahan, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Bitlis, Muş, Van, Hakkari ve Şırnak) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı yağışlı geçecek.

Güneydoğu Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren Batman çevreleri, öğle saatlerinden sonra doğusu (Diyarbakır, Mardin, Siirt ve Batman), akşam ve gece saatlerinde Adıyaman, Gaziantep ve Kilis çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

 

Bu konularda ilginizi çekebilir