24 °C

Soba gazı 2 ilde 4 can aldı

Kocaeli ve Bursa'da meydana karbonmonoksit zehirlenmelerinde ikisi çocuk 4 kişi yaşamını yitirdi

Soba gazı 2 ilde 4 can aldı

Kocaeli'nde sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen çift, hayatını kaybetti. 

Alınan bilgiye göre, Nimetiye Mahallesi Yıldırım Caddesi'nde yaşayan Çetin (66) ve Aysel Uzuner (47) çiftinden haber alamayan yakınları kapıyı açarak, içeri girdi. 

Uzuner çiftini içeride hareketsiz yatarken bulan yakınları, sağlık ve polis ekiplerine haber verdi. 

Yapılan kontrollerde çiftin karbonmonoksit zehirlenmesi nedeniyle hayatlarını kaybettikleri anlaşıldı. 

İncelemenin ardından çiftin cenazeleri, otopsi yapılmak üzere Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. 

Bursa'da iki kardeş zehirlendi

Bursa’da da kabonmonoksit zehirlenmesi sonucu 3 yaşında Yiğit Ege ve 5 yaşında Ömer Efe kardeşler öldü, anne Pınar ve baba Erhan Kiret hastanede tedaviye alındı. Sobayla ısınılan ve şofbende doğalgaz kullanılan evdeki zehirlenmenin hangisinden kaynaklandığı henüz belirlenemedi.

5y7kmuyj.jpg

Merkez Osmangazi İlçesi Adalet Mahallesi Üç Ahmet Sokak’ta oturan iki çocuklu Pınar ve Erhan Kiret çifti, dün gece soğuk olması üzerine evdeki kömür sobasını yaktıktan sonra uyudu. Sabaha karşı baş ağrısıyla uyanan ve güçlükle kalkan Erhan Kiret, çocuklarının odasına girdiğinde 5 yaşındaki Ömer Efe ile 3 yaşındaki Yiğit Ege'yi baygın halde buldu. 

Erhan Kiret'in hemen 112 Acil Servisi araması üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, iki çocuğun da yaşamını yitirdiğini belirledi. Karbonmonoksit gazından etkilenen Erhan Kiret ile eşi Pınar Kiret ise kaldırıldıkları hastaneye tedaviye alındı.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, ısınmada soba kullanılan evde yapılan incelemede, doğalgaz kullanımın sözleşmesinin aktif olmadığı, sayaç vanasının kilidinin sökülerek, şofbenin kullanıldığı belirlendi. 

Yiğit Ege ve Ömer Efe Kiret kardeşlerin ölümüne neden olan sızıntının usulsüz kullanılan doğalgazlı şofbenden mi yoksa kömür sobasından mı kaynaklandığı araştırılıyor.

 

Kaynak: DHA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap