SON DAKİKA... 15 Temmuz Köprüsü'nde 'SMA' yazılı araçla eylem!

Son dakika gelişmesi... 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı. İstanbul Valiliği köprüde bireysel eylem olduğunu belirtirken, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya eylemcinin ikna edilerek 'teslim alındığını' duyurdu.

AA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

15 Temmuz Şehitler Köprüsü, polis ekipleri tarafından bugün akşam saatlerinde çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Köprüde çok sayıda polis ekibi bulunurken, araçların köprüye girişine izin verilmedi. Köprü girişlerinde yoğun araç kuyruğu oluştu.

Köprünün ortasında bir kişinin aracının üzerine 'SMA' yazarak durduğu görüldü. İstanbul Valiliği, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde bireysel bir eylem olduğunu, emniyetin tedbir amaçlı olarak köprü trafiğini durdurduğunu bildirdi.

Müzakereyle ikna edildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, eyleme dair sosyal medya hesabından şu bilgiyi verdi: "15 Temmuz Şehitler Köprüsünde, üzerinde SMA yazan bir aracın saat 22.14’te yolu kapatması nedeniyle köprü trafiği çift yönlü olarak trafiğe kapatılmıştır. Aracı kullanan R. C. Ç. adlı şahsın 1,5 yıldır bipolar tedavisi gördüğü tespit edilmiştir. Emniyet görevlilerimiz şahısla müzakere etmiş ve şahıs ikna edilip teslim alınmıştır. Gelişmelerden kamuoyu bilgilendirilecektir."

 Köprü daha sonra trafiğe açıldı.