7 °C

”Süreç, vatan mücadelelerini kaybettiremez”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı

”Süreç, vatan mücadelelerini kaybettiremez”

 

ANKARA - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Bilinmelidir ki; bugün tolerans, hoşgörü, af, barış, demokratik açılım gibi kavramlar eşliğinde yürütülen ayrışma ve bölünmeye giden tehlikeli sürecin; dün ve bugün yapılan vatan mücadelelerinin mehabetini asla kaybettirmeye gücü yetmeyecektir'' dedi.

Bahçeli, Gaziler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, var olan hiçbir dünyevi kıymetle ölçülemeyecek değerde ve önemdeki gazilerin, milletin engin sahiplenişiyle her zaman ayrıcalıklı ve soylu özelliklerini muhafaza ettiklerini vurguladı. Bahçeli, şunları kaydetti:

''Üstlendikleri vatan görevi esnasında, girmiş oldukları mücadelelerden 'Gazilik' unvanıyla ayrılan kahramanlarımızın, mümtaz ve muhterem anıları hiçbir zaman akıllardan ve gönüllerden çıkmayacaktır. Çok yüksek bir milli şuurun tavır ve davranış olarak somutlaştığı gazilerimiz; dağımızda, ovamızda, taşımızda, toprağımızda ve her türlü milli değerimizde gözü olanlara hiç unutamayacakları acı dersler vermişlerdir.''

Vatanın selameti, milletin bağımsızlığı ve aziz varlığının devamlılığı uğruna, üzerlerine düşen her sorumluluğun gereğini sonu ne olursa olsun yapmış olan gazileri sadece bu günle hatırlamanın doğru ve yerinde olmayacağına işaret eden Bahçeli, şöyle devam etti:

''Bu itibarla, geçmişteki mücadeleleriyle bölücü ve yıkıcı mihraklara göz açtırmayan vatan sevdalılarını, yılın her anında ve gününde; saygı, minnet ve şükranla anmak en başta gelen milli ve manevi bir görevdir.

İftihar edilecek bir fedakarlıkla, yaşadığımız topraklara göz dikmiş hainlere aman vermeyen, canlarından dahi vazgeçmeyi göze almış olan gazilerimizle ne kadar övünsek azdır. Bilinmelidir ki; bugün tolerans, hoşgörü, af, barış, demokratik açılım gibi kavramlar eşliğinde yürütülen ayrışma ve bölünmeye giden tehlikeli sürecin; dün ve bugün yapılan vatan mücadelelerinin mehabetini asla kaybettirmeye gücü yetmeyecektir. Hali hazırda, aralarında bir uzvundan mahrum olarak hayatlarını sürdüren birçok vatan evladıyla birlikte, vefanın, cesaretin ve kararlılığın timsali olan gazilerimizin bu müstesna gününü kutluyor, hepsine sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir ömür diliyorum.

19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 'Gazilik' unvanı verilen Mustafa Kemal Atatürk ve tüm kurucu kahramanlarla birlikte, bu coğrafyada var olabilmemiz için hayatlarından seve seve vazgeçen aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum.''

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap