4 °C

Teröristler 400 kilo patlayıcı kaçırdı!

Şırnak'ta özel bir kömür ocağına ait patlayıcı yüklü bir kamyon teröristlerce kaçırıldı. Teröristlerin yakalanması için bölgede helikopter ve keşif uçaklarının katıldığı operasyon başlatıldı

Teröristler 400 kilo patlayıcı kaçırdı!

ANKARA - Genelkurmay Başkanlığı, PKK’nın Silopi’de özel bir madene giden amonyum nitrat yüklü kamyonu kaçırdığı, içindeki patlayıcıları başka bir araca yükledikten sonra kamyon ve sürücüsünü serbest bıraktığını açıkladı. Teröristlerin yakalanması için bölgede helikopter ve keşif uçaklarının katıldığı operasyon başlatıldı.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, silahlı bir grup terörist, Silopi ilçesi Aksu köyü bölgesinde özel bir kömür ocağına ait patlayıcı, yaklaşık 400 kilogram amonyum nitrat, yüklü kamyonu kaçırdı. 

Patlayıcı maddeleri başka bir kamyona taşıyan teröristler, sürücüyü bıraktı. 

Komando timleri sevk edildi   

Söz konusu olayla ilgili 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığınca, keşif yapmak ve tespit edildiğinde teröristleri etkisiz hale getirmek için dört jandarma komando timi bölgeye sevk edildi. Ayrıca iki AH-1W taarruz helikopteri ve insanlı keşif uçağı görevlendirildi. 

Gelişmeler takip ediliyor.  

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.