25 °C

THY uçağında çocuk ihbarcı

THY'nin Tallinn-İstanbul seferini yapan yolcu uçağında bomba notu bulundu. Notu bıraktığı tahmin edilen yabancı uyruklu K. L. 18 yaşından küçük olduğu için polis ekiplerince çocuk bürosuna götürüldü

THY uçağında çocuk ihbarcı

Atatürk Havalimanı'na dün akşam inen Türk Hava Yolları'na (THY) ait bir uçakta bomba olduğuna ilişkin not bulundu. Aramalarda herhangi bir bulguya rastlanmazken notun bulunduğu koltukta seyahat eden yabancı uyruklu kişi emniyete götürüldü.

Alınan bilgiye göre, THY'nin TK-1422 sefer sayılı Tallinn-İstanbul seferini yapan yolcu uçağı, dün saat 19.15'te Atatürk Havalimanı'na iniş yaptı.

Uçağın boşaltılmasının ardından Adana seferi için hazırlanan uçakta temizlik yapan görevliler, bir koltuk üzerinde İngilizce yazılmış, uçakta bomba olduğuna ilişkin not buldu.

Temizlik görevlilerinin durumu bildirmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, uçağın güvenli bir bölgeye çekilmesini sağladı. Daha sonra uçağa gelen bomba imha ekipleri, kargo ve kabin bölümünde arama yaptı. Aramalar sonucunda herhangi bir bulguya rastlanmadı.

Uçağın devam seferi olan Adana'ya gidecek yolcular ise başka bir uçakla gönderildi.

Bu sırada polis ekipleri, bomba notunun bulunduğu koltukta seyahat eden yolcuyu bularak ifadesi alınmak üzere Atatürk Havalimanı Şube Müdürlüğüne götürdü. Yabancı uyruklu K. L., 18 yaşından küçük olduğu için, Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Bürosu'na götürüldü.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap