6 °C

TOKİ'nin indirim kampanyasına 11 banka destek verecek

Kampanyadan faydalanmak isteyenler anlaşmalı banka kredisi kullanabilecek.

TOKİ'nin indirim kampanyasına 11 banka destek verecek

ANKARA- Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından başlatılan erken ödeme kampanyasından yararlanmak isteyen hak sahipleri, bankalardan uygun faizli kredi kullanabilecek.

TOKİ ile özel anlaşma yapan 11 banka, konut ve işyeri alıcılarına, uygun şartlarda kredi kullandıracak.

Yapılan açıklamaya göre, Ziraat Bankası, Finansbank, Halk Bankası, İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, ING Bank, Denizbank, Akbank, Vakıflar Bankası, Türk Ekonomi Bankası ile Garanti Bankası, TOKİ konut ve işyeri alıcılarına, uygun faiz oranlarında kredi desteği sağlıyor. Vadesi 120 aya kadar, yüzde 0,82'den başlayan faiz oranlarında kredi imkanı sunan bankalar, düşük vade seçeneklerinde dosya masrafı ya da başka bir komisyon da talep etmiyor. TOKİ'nin anlaşmalı bankaları ve kredi faiz oranları ile kredi şartları hakkında bilgi almak isteyenler idarenin www.toki.gov.tr internet adresinden yararlanabilecek.

TOKİ tarafından 21 Nisan'da başlatılan erken ödeme kampanyası kapsamında, peşin ödemelerde yüzde 20, 3 ay vadeli ödemelerde ise yüzde 17 indirim öngörülüyor. Kampanyadan, TOKİ tarafından satışları 2009 yılı sonuna kadar gerçekleştirilen ve geri ödeme taksiti 2009 yılı sonuna kadar başlamış, geri ödemeleri devam eden konut ve işyeri sahipleri yararlanabiliyor. Vadesi 12 aydan daha az kalan projeler, kampanyadan yararlanamayacak. TOKİ'nin indirim kampanyası 18 Mayıs Çarşamba günü sona eriyor.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.