7 °C

Toyota, üretime kısmen başlıyor

Türkiye CEO'su Özer, daha düşük seviyede olsa da yarın üretime başlayacaklarını söyledi.

Toyota, üretime kısmen başlıyor

SAKARYA - Toyota Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Orhan Özer, üretimlerinin mayıs ayı içinde mevcut duruma göre kısmen daha düşük seviyede devam edeceğini söyledi.

Toyota Türkiye'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Toyota Avrupa'nın kararı doğrultusunda yaşanan tedarik açığı nedeniyle 21 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında üretime sekiz gün ara veren Toyota Türkiye, 3 Mayıs itibariyle üretime başlayacak.

Toyota Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Orhan Özer, parça tedarik sürecinin şirketleri ve Toyota Avrupa tarafından hassasiyetle takip edildiğini kaydederek, şunları bildirdi:

"Şu andaki duruma göre üretimimiz Mayıs ayı içinde kısmen daha düşük seviyede devam edecektir. Bu süreci, tüm çalışanlarımızla el ele, Toyota'nın temel değerlerinden insana saygı ve sürekli iyileştirme prensipleri doğrultusunda daha da güçlenerek aşacağımızı düşünüyorum. Bu dönem sonrasında ise gerek Toyota Türkiye gerekse Avrupa'da diğer fabrikalarımızın bütün gayretleriyle çalışarak yıl başında planladıkları üretim rakamlarını gerçekleştireceklerine inanıyorum."

Toyatanın üretime mayı ayı içinde başlyacağı bildirilirken, üretimin felaket öncesi döneme göre daha yavaş ilerleyeceği ancak dünyanın diğer bölgelerindeki üretim üslerinde birbirlerine destek çıkmasıyla bütün dünyada üretimin kısa zamanda eski seviyesine ulaşacağı belirtildi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.