12 °C

Türkiye'ye geliyor

İtalya Başbakanı Matteo Renzi, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun davetiyle yarın Türkiye'ye geliyor. Renzi, Davutoğlu ile görüşecek ve daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edilecek

Türkiye'ye geliyor

ANKARA - İtalya Başbakanı Matteo Renzi, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun daveti üzerine yarın ve cuma günü Türkiye'ye resmi ziyaret gerçekleştirecek.  

Başbakanlık Basın Merkezi'nin internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, İtalya Başbakanı Renzi, Davutoğlu ile ikili görüşmelerinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilecek. Açıklamada şunlar kaydedildi: 

"Görüşmelerde halihazırda AB Dönem Başkanlığını yürütmekte olan İtalya ile ikili ilişkilerimizin yanı sıra, ülkemizin AB'ye katılım müzakerelerine ilişkin hususlar ile Suriye ve Irak'taki durum başta olmak üzere bölgesel ve uluslararası meselelerin ele alınması öngörülmektedir. 

Sayın Başbakanımız ve Başbakan Renzi, Ankara'daki resmi temasların ardından 12 Aralık 2014 tarihinde İstanbul'da düzenlenecek Türkiye-İtalya İş Forumu'na katılarak, Türk ve İtalyan işadamlarına hitapta bulunacaklardır." 
 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.