Van'da çatışma: 4 şehit

Van'da teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada üç asker ve bir korucu şehit oldu. Ayrıca Hakkari-Şemdinli ve Van'da çıkan çatışmalarda da iki asker şehit düştü.

AA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Van'da üç askerin ve bir korucunun, Hakkari-Şırnak'ta da bir askerin şehit düştüğünü bildirdi.

Konuya ilişkin TSK'nın açıklamasında, "Van Çaldıran, Gülizar mahallesi kırsalında bölücü terör örgütü mensupları tarafından karayolunun kesilerek üç tırın yakılması olayını müteakip bölgede arama-tarama faaliyetleri icra eden Güvenlik unsurlarımız ile bölücü terör örgütü mensubu silahlı teröristler arasında çatışma meydana gelmiştir. Söz konusu çatışmada üç kahraman silah arkadaşımız ve bir kahraman güvenlik korucumuz şehit olmuş ve dört kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Yaralanan silah arkadaşlarımız derhal hastaneye sevk edilmiştir. Bölgede operasyon devam etmektedir." ifadelerine yer verildi.

Bu sabah, Ağrı ile Van arasındaki Tendürek Dağı Geçidi'nde teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada da, bir asker şehit olmuştu.

Öte yandan Türk Silahlı Kuvvetlerince, Irak kuzeyindeki Metina bölgesine hava harekatı düzenlendi. Harekatta, eylem hazırlığında olduğu tespit edilen silahlı üç bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi, teröristlerce kullanılan cephanelik imha edildi.