Yalçın Akdoğan'dan 'Hakan Fidan' açıklaması

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, MİT eski başkanı Hakan Fidan'ın başbakan olacağı iddialarına yönelik konuştu.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, MİT Müsteşarlığı'ndan istifa eden Hakan Fidan ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Akdoğan, Hakan Fidan'ın Başbakan olacağı iddiasıyla ilgili 'Bu tür değerlendirmeleri görünce gülmeden edemiyorum' dedi.

CNN Türk'te yayınlanan programa katılan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan; Hakan Fidan'ın istifası, Başbakan olacak iddiası ve kendisini koruma altına almak için istifa ettiği iddialarıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Akdoğan şöyle konuştu:

"Gülmeden edemiyorum"

"Doğrusu ben çok böyle komedi filmlerini falan takip edemiyorum, olup biten şeyleri... Biraz da ciddi bir adam gibi beni görüyorlar. Bu tür siyasi değerlendirmeleri görünce gülmeden edemiyorum. Yani gerçekten komik şeyler bunlar. Bir kere Hakan Fidan sanki Ahmet Davutoğlu'na karşı bir şekilde böyle bir senaryonun parçası olarak işte istifa ettirildi falan bu son derece yanlış bir okumadır bu.

"Davutoğlu'nun rızası olmadan böyle bir şey zaten olamaz"

Büyük bir kara cehalettir bu. Ahmet Davutoğlu'nun en güvendiği isimlerden biridir Hakan Fidan. Yani Tayyip Erdoğan'ın da hepimizin en fazla güvendiği... Biz 12 yıldır birlikteyiz. Hakan Fidan farklı kademelerde görev yaptı. TİKA Başkanı oldu, başbakanlık müsteşarı oldu, MİT müsteşarı oldu. Yani biz bir ekibin parçasıyız. Ahmet Davutoğlu'nun da rızası olmadan böyle bir şey zaten olamaz. Böyle bir yorum yapmak, Davutoğlu'na karşı konumlandırmak bu taban tabana zıt bir okuma biçimidir.

Koruma zırhı, MİT Müsteşarı, son düzenlemeyle burada zaten böyle bir sorun yok. Niye korksun Hakan Fidan? Ne yanlış yaptı korkacak? Kurulan kumpaslarla mücadele ederek bugünlere geldik. Bunlardan korkumuz olsaydı bu işe girmezdik. Hakan Fidan da bundan korkacak karaktere sahip değildir. 

Etiketler