6 °C

Polonya sac levha çeşitleri ithal etmek istiyor

Polonya’da demir çelik ürünler satıcısı firma Türkiye’den her çeşit sac rulo levha, teneke levha ve kutu profil ithal etmek istediklerini beyan etmiştir.

Polonya sac levha çeşitleri ithal etmek istiyor

Polonya’da demir çelik ürünler satıcısı bir firma Türkiye’den her çeşit sac rulo levha, teneke levha ve kutu profil çeşitleri aylık ortalama 9000 ton miktarda ithal etmek istediklerini beyan etmiştir.

Polonya’da halen 2 ana vergi grubu uygulanmaktadır: Doğrudan ve Dolaylı vergiler. Doğrudan Vergiler, kurumlar vergisi, gelir vergisi, medeni kanun işlemlerinden alınan vergi, emlak vergisi, motorlu taşıt vergisi, veraset ve intikal vergisi, tarım vergisi, orman vergisi ve köpeklerden alınan vergi kalemlerinden oluşmaktadır. Dolaylı vergiler ise Katma Değer Vergisi (KDV), özel tüketim vergisi ve şans oyunlarından alınan vergidir.

Kurumlar Vergisi oranı %19’dur. Gelir Vergisi ise gelirin büyüklüğüne göre %18 ile %32 arasında değişen oranlarda uygulanmaktadır.

KDV’de genel oran %23 olup, ilaç ve sağlık hizmetleri, temel gıda ürünleri, çocuk temel ihtiyaçları, inşaat, konaklama hizmetleri, su ve gübreye, azaltılmış %8; kitap, dergi, gemi ve uçak ekipmanı için % 5; AB dışı ülkelere ihracat ve AB ülkelerine yapılan satışlarda ise KDV uygulanmamaktadır.

Özel Tüketim Vergisi, ürünün birimine ya da fiyatına göre belirlenmektedir. AB mevzuatı çerçevesinde mineral yağlar, tütün, alkol ve alkollü içeceklere, Polonya mevzuatı çerçevesinde de binek otomobilleri, parfüm ve kozmetik ürünlerine Özel Tüketim Vergisi uygulanmaktadır.

Ülkede alt yapı yatırımlarının hız kazanması, doğrudan yabancı sermayenin pazara olan ilgisinin kesintisiz devam etmesi ve tüketim harcamalarının mali krizden nispeten daha az etkilenmesi gibi nedenlerden ötürü Polonya, son yıllarda pozitif büyüme gösteren yegane AB üyesi ülke olmuştur. 2015 ise yılında %3’ün üzerinde büyüme gerçekleşmiştir.

Orijinal mesajı aşağıdaki şekilde olan müşterinin talebine bir altta verilen linkten ulaşabilirsiniz:

Dear Sir or Madam,
We are a leading steel service center in Poland operating on the market since 1997.
We process app. 9000 tons of steel material per month.
I would like to inquire about prime HR, CR, HDG coils as well as all steel material of the second choice such as for example overrollings etc.
We are also interested in the purchase of tinplate and cold-bended square pipes as well as wire rod.
We would like to establish some regular and long term cooperation with your company.
Please let me know if you are interested in selling your material to Poland in the future.

http://turkishexporter.net/en/Leads/343152_steel-sheet-coils-import-inquiry-from-poland

Bu talebi bırakan alıcının iletişim bilgileri ve ilgili talebe ait teknik detaylar tüzel firmalar ve şahıs firmalarına ücretsiz olarak verilecektir. Detaylı bilgi için 444 23 99'u arayınız.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap