19 °C

Açıkhavada hafta sonu İtalyan esintisi

Açıkhavada hafta sonu İtalyan esintisi

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Borusan Holding sponsorluğunda düzenlenen 43. İstanbul Müzik Festivali, geçen yıl başlattığı ve dinleyicilerin yoğun ilgisiyle karşılanan “Pazar Klasikleri” serisini, bu yıl daha da zenginleştirerek “Hafta Sonu Klasikleri” adı altında sanatseverlere sunuyor. 

Festivalin ikinci “Hafta Sonu Klasikleri”nin konuğu İtalya’dan Napoliten şarkılar ve tarantellalar seslendirecek olan Domo Emigrantes. Topluluk, 14 Haziran’da, saat 10.30’da Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda dinleyicilerle buluşuyor. 

Domo Emigrantes; Güney İtalya ve Akdeniz müziklerinin mevcut geleneğini etnik unsurlar, caz tonları, orijinal düzenlemeler ve dünyanın farklı bölgelerinden pek çok enstrüman ile zenginleştirerek yeni bir tat yakalıyor. Kurulduğu 2009’dan bu yana memleketleri İtalya’da ve dışında pek çok konser salonu, kulüp ve meydanlarda başarılı konserler gerçekleştiren topluluk, ayrıca kültürel etkinliklerde de yer alarak müziğin duygusal gücünü tüm müzikseverlere yeniden ispatlıyor. İlki 2011’de ve ikincisi geçtiğimiz yıl çıkan kayıtlarla da adından söz ettiren topluluk, Akdeniz sıcaklığını profesyonelce harmanladığı repertuarıyla İstanbul’a geliyor.