12 °C

Altın Kayısı, kısa filmleri bekliyor

Altın Kayısı, kısa filmleri bekliyor

İSTANBUL - Malatya Valiliği’nin koordinasyonunda, Malatya Kayısı Araştırma- Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve İnönü Üniversitesi’nin destekleri ile 21-27 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek 5. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde kısa film heyecanı yaşanıyor. Yarışmanın son başvuru tarihi 10 Ekim olarak belirlendi. 

Festival, kısa film çekimini teşvik etmek; bu türde film çeken genç yetenekleri keşfetmek, nitelikli yapımları ödüllendirmek ve isimlerini ulusal alanda duyurma fırsatı sunmak amacıyla bu yıl da Ulusal Kısa Film Yarışması’nı düzenlemeye devam ediyor. Yarışmaya katılmak isteyenlerin festivalin www.malatyafilmfest.org. tr adresli web sitesinde yer alan festival yönetmeliğini dikkate almaları ve 10 Ekim 2014 Cuma günü mesai bitimine kadar Festival Merkezi’ne başvurmaları gerekiyor. Başvuru için herhangi bir yaş, deneyim, tür ya da tema kısıtlaması bulunmayan yarışmaya, Kasım 2013 tarihinden sonra çekilmiş ve süresi 30 dakikayı aşmayan filmler kabul edilecek. Daha önce ulusal ya da uluslararası bir yarışmada ödül almış olmaksa katılım için bir engel değil. Ön jürinin değerlendirmesi sonucunda yarışmaya kabul edilen 10 film, festival basın toplantısında ve aynı gün de festivalin resmi web sitesinden duyurulacak. 

Birincinin Kristal Kayısı Ödülü yanı sıra 5 bin lira para ödülü de kazanacağı yarışmada, ödüle değer görülen film sahipleri ödüllerini 27 Kasım Perşembe gecesi yapılacak festival ödül töreninde alacak.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.