8 °C

Bursa'da Duman konseri istemiyorlar

Duman Grubu'nun Bursa'da vereceği konserin iptalini isteyen bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, "Duman'sız Bursa istiyoruz" dedi.

Bursa'da Duman konseri istemiyorlar

BURSA - Bursa'da, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Duman Grubu'nun 25 Mayıs'ta vermeyi planladığı konserin iptali talebiyle basın açıklaması yaptı.

Aralarında Anadolu Gençlik Derneği (AGD), Memur-Sen, Şuurlu Öğretmenler Derneği, Din-Bir-Der, Evrensel Hafızlar Birliği Derneği, Alperen Ocakları ve Gönüllü Kuruluşlar Platformu temsilcilerinin de bulunduğu grup, Ulucami'nin yanındaki Orhangazi Parkı'nda bir araya geldi.

Basın açıklamasını okuyan AGD şubesi başkanı Hüseyin Altay, Duman Grubu'nu, "İslam'a ve Kur'an-ı Kerim'e saygısızlık ettiği için kınadıklarını" belirtti.
Altay, şunları söyledi:
"Duman Grubu'nun, İhlas Suresi'nin 3'üncü ayetinde değişiklikler yapıp şarkısına uyarladığı ve manevi değerlerimize ağır ithamlarda bulunduğu açıkça görülmektedir. Peygamber Efendimizin hadis-i şeriflerinde 'Nefsim elinde olana yemin ederim, o Kuran'ın üçte birine muadildir' buyurduğu, Allahü Teala'nın tek olduğuna, doğurmayan, doğurulmamış olduğuna vurgu yapılan bu surenin şarkıya uyarlanamayacağını, bunları yapan bir grubun da Bursamızda konser veremeyeceğini belirtmek istiyoruz."
"Duman'sız Bursa istiyoruz" sloganıyla konserin iptal edilmesini istediklerini vurgulayan Altay, "Konserin cuma gününe kadar iptal edilmesini, edilmediği takdirde Osmanlı payitahtı Bursamızda protestoların devam edeceğini kamuoyuna bildiririz" dedi.
Grup üyeleri, bir süre slogan attıktan sonra dağıldı.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap