24 °C

"Son Mektup" filminin özel gösterimi yapıldı

Yönetmenliğini Özhan Eren'in yaptığı, Çanakkale Zaferi'ni konu alan Son Mektup isimli film yarın vizyona giriyor.

"Son Mektup" filminin özel gösterimi yapıldı

Çanakkale Zaferi'nin anlatıldığı "Son Mektup" filminin özel gösterimi yapıldı. 

Kanyon Alışveriş Merkezi'ndeki gösterime, filmin senaristi ve yönetmeni Özhan Eren, başrol oyuncuları Tansel Öngel, Nesrin Cavadzade, Hüseyin Avni Danyal, Bülent Şakrak ve davetliler katıldı. 

Filmin gösterimi öncesi gazetecilere açıklama yapan Özhan Eren, filmin yaklaşık 7 yıllık bir çalışmanın sonucunda ortaya çıktığını söyledi.

Eren, "13 aylık çekimimiz dahil, ekip arkadaşlarımla çok gayret gösterdik. Bir tek şey hedefledik; 101. yılında Türk sinemasına üzerinde çok çalışılmış, çok emek verilmiş yeni bir film kazandırmak. İnşallah bunu başarmışızdır" ifadelerini kullandı. 

Çanakkale Savaşı sırasında yazılan ve 40 yıl sonra adresine ulaşan bir mektubun hikayesini konu alan filmde, İngiliz donanmasının saldırısı başlayınca Çanakkale'ye giden tayyareci Yüzbaşı Salih Ekrem ve Nihal Hemşire ile kimsesiz bir çocuk olan Fuat'ın savaş şartlarında yaşadıkları anlatılıyor. 

"Türk sinemasında bugüne kadar çekilmiş en yüksek bütçeli film" olduğu belirtilen "Son Mektup", 18 Mart'ta seyirciyle buluşacak. 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap