16 °C

HSYK, 22 hakim ve savcının yerini değiştirdi

HSYK Kararnamesi ile 22 hakim ve savcının görev yeri değişti.

HSYK, 22 hakim ve savcının yerini değiştirdi
ANKARA - Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK), idari yargı hakimlerinin atanmalarına ilişkin kararnamesi de Resmi Gazete'de yayımlandı.
HSYK Birinci Daire Kararı'na göre, Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığına Ankara İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, Ankara İdare Mahkemesi Başkanlığına Adalet Bakanlığı Tetkik Hakimi Mahmut Şen, Aksaray İdare Mahkemesi Üyeliğine Mersin İdare Mahkemesi Üyesi Fatih Mehmet Topcu naklen atandı.
Mesleğe kabul edilen eski Danıştay Tetkik Hakimi Sami Karatekin de İstanbul İdare Mahkemesi Üyeliğine açıktan atandı.
HSYK'nın idari yargı hakim ve Cumhuriyet savcısının atanmalarına ilişkin kararnamesi de Resmi Gazete'de yayımlandı.
Kararname ile 22 hakim ve savcının görev yeri değişti. Kararname ile ayrıca mesleğe kabul edilen eski Patnos Cumhuriyet Savcısı Metin Kazan, Kuluncak Cumhuriyet Savcılığına getirildi.
Kamuda yeni atamalar
Öte yandan bazı bakanlıklardaki kadrolara yapılan atamalara ilişkin kararlar da Resmi Gazete'de yayımlandı.
Buna göre, Başbakanlık Güvenlik İşleri Genel Müdürlüğüne Kemal Cirit, Kanunlar ve Kararlar Genel Müdür Yardımcılığına Metin Yener atandı.
Adalet Bakanlığı Adalet Müfettişliklerine, Tarsus Cumhuriyet Savcısı Ahmet Çelikkol, Kütahya Cumhuriyet Savcısı Abdulhalim Sağlam, Mardin Hakimi Selçuk Telli, Kemer Hakimi İbrahim Kocaoğul, Aksaray Cumhuriyet Savcısı İbrahim Atakur, Muş Cumhuriyet Savcısı Zeynal Abidin Ekici, İstanbul İdare Mahkemesi Üyesi Ramazan Akcan'ın atanmaları uygun görüldü.
Avrupa Birliği Bakanlığı Bakanlık Müşavirliğine Tuna Bekleviç, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığına Bakanlık Müşaviri Atila Erenler, Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığına, Bakanlık Müşaviri Dr. Haluk Bilgin, Dışişleri Bakanlığı Bakanlık Müşavirliklerine ise Büyükelçi Ahmet Kamil Erozan ve Mehmet Dönmez atandı.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Türkiye Elektromekanik Sanayi Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine Ali Ağaçdan getirildi. Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Raşit İş başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı. Bu suretle boşalacak Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdür Yardımcılığına ve boş bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine İrfan Yılmaz atandı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakanlık Müşavirliklerine Ali Özdemir, Hasan Sarı, Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığına Salih Arıkan, 1. Hukuk Müşavirliğine Mehmet Karaman'ın atanmaları uygun görüldü.
Milli Savunma Bakanlığının kararnamelerine göre de 57 Askeri Hakim Subay ile hakim sınıfına mensup 5 subay ve 4 yedek subay ile 2 Hava Hakim Subayın görev yerleri değiştirildi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap