Büyükbaş fiyatına küçükbaş

Edirne'de Kurban Bayramı’na sayılı günler kala kurbanlıklar görücüye çıkmaya başladı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Trakya'nın çeşitli bölgelerinden getirilen kurbanlıklar pazarlarda ve belirli noktalarda yerini aldı. Satışların daha ilk günden başlaması ise satıcıların yüzünü güldürdü.

Küçükbaş hayvan fiyatları 500 ile 2,500 lira arasında değişirken, büyükbaş hayvanlar ise 3 bin ile 15 bin lira arasında değişen fiyatlardan alıcı buluyor.

2 yaşındaki koça çavuş ismini verdi

Bayrama sayılı günler kala görücüye çıkan 150 kilogramlık koç, 2 bin 500 TL'den satışa çıkarıldı.

Aynı alanda bulunan çok sayıda koçun arasında büyüklüğü ile dikkati çeken koçun sahibi Zeki Goka, yaptığı açıklamada, yaklaşık 1 yıl boyunca yetiştirdiği 100 kurbanlığı satışa çıkardığını belirtti.

Kurbanlıkları, belediyenin belirlediği fiyat olan kilosu 16 liradan sattıklarını anlatan Goka, ''Büyük bir özenle yetiştirdiğimiz kurbanlıkları görücüye çıkardık. Şimdilik satışlardan da memnunuz. Bayram yaklaştıkça satışlarında hızlanacağını düşünüyorum'' dedi.

Kurbanlıklar arasında en büyük hayvanın ''Çavuş'' ismini verdiği 2 yaşındaki koç olduğunu vurgulayan Goka, yaklaşık 150 kilogram ağırlığındaki koçu, 2 bin 500 TL'den satışa çıkardığını ifade etti.

Bir yıl boyunca ''Çavuş''a çok iyi baktığını anlatan Goka, ''Bu kurbanlıkların çavuşu, büyüklüğünü görüyorsunuz. Maşallah dana gibi. 150 kilogram, 2 bin 500 lira. Alıcısını bekliyor.'' diye konuştu.

Bu konularda ilginizi çekebilir