Büyükşehir'den Foça'ya ilçe terminali

Foça’ya 13 bin 500 metrekarelik yeni bir ilçe terminali kuran İzmir Büyükşehir Belediyesi, 4.3 milyon liralık yatırımı nisanda hizmete açacak.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin turistik ilçesi Foça’ya yeni bir terminal kazandırıyor. İlçe merkezinin trafik yükünü azaltmak, ESHOT otobüsleri ile minibüslerin daha geniş ve düzenli bir alanda yolcu indirip bindirmesini sağlayacak ilçe terminali 2017 yılı Nisan ayında hizmete girecek.

Fevzipaşa Mahallesi’nde 13 bin 500 metrekarelik alanda yer alan terminalin 105 metrekarelik bölümünde vatandaşların bekleme yapacağı terminal binası olacak. Foça İlçe Terminali, 4.3 milyon liralık yatırımla hizmete girecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bazı ilçelerde mevcut terminalleri yenilediğini, ihtiyacı olan ilçelere de yeni terminaller kazandırıldığının altını çizen İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, "Gaziemir’e yeni ilçe terminali kazandırdık. Bergama ve İnciraltı terminallerini yeniledik. Sırada Selçuk ve Çeşme terminallerinin yenilenmesi var" dedi.

Bu konularda ilginizi çekebilir