Tünel kapandı esnaf bayram etti

TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli'nin tamirat işlemleri nedeniyle ulaşımın D-100 Karayolu Bolu Dağı geçişinden sağlanması bölge esnafına yaradı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli'nin, üst yapı onarım çalışması nedeniyle kapatılarak, ulaşımın D-100 Karayolu Bolu Dağı geçişinden sağlanması, iki günlüğüne de olsa bölgede bulunan esnafın yüzünü güldürdü.

Güzergahta dinlenme tesisi işleten Talat Zaman, tünelin kapanmasıyla işlerinin yüzde yüz arttığını söyledi.

İki gün boyunca işletmesinde hiç boş yer olmadığını vurgulayan Zaman, şöyle konuştu:

"Aniden bir yığılma oldu ve hizmet vermekte sıkıntı yaşadık. Ara ara kapanma olduğunda bu yoğunluğu yaşıyoruz. Bolu Dağı'nın ayrı bir cazibesi var ve vatandaşların buraya karşı özel bir ilgisi var. Oksijen bol, hava temiz, yeşil bir doğa ve elbette etin lezzeti. Vatandaşların öncelikleri arasında yer alan bir bölüm. Her şey doğal olunca ilgi de yüksek oluyor."

Bölge esnaflarından Esnaf Ferda Yıldırım ise iş yerinde iki günde anormal bir müşteri artışı yaşadıklarını vurgulayarak, tünelin kapanmasının işlerini büyük oranda arttırdığını belirtti.

'Ulaşımın aksamasını istemeyiz ama memnunuz'

Ulaşımın aksamasını istemediklerini ancak müşteri potansiyelinden de memnun kaldıklarını anlatan Yıldırım, "Bolu dağı nostaljik bir alan ve insanların buraya gelmesi bizi mutlu ediyor. Küçük esnaf olarak bu durumdan oldukça memnun kaldık.  Mecburen bu istikameti kullanan sürücülerin de bu durumdan çok şikayetçi olduğunu söyleyemeyiz" diye konuştu.

Üst yapı onarım çalışması nedeniyle dün sabahtan itibaren İstanbul istikametine, Abant Kavşağı-Kaynaşlı Kavşağı arasında D-100 karayolundan verilen araç trafiği, bu akşam tamamlanan onarım çalışmalarının ardından tekrar TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli'nden sağlanmaya başladı.