AXA, dijital işlemleri daha 'güvenli' hale getirdi

AXA Sigorta, BKM ile müşterilerinin verilerin korunması için işbirliği yaptı. AXA Sigorta müşterileri artık işlem yapmak için kredi kartı numarasının tamamını vermek zorunda değil.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

AXA Sigorta sigortalılarının veri bilgilerini korumak için önemli bir adım atıyor. Şirket, kredi kartı bilgilerinin korunmasını hedefleyen “Uluslararası Kredi Kartı Veri Güvenliği Standartları” çerçevesinde, ülkemizde bankalararası kredi kartı işlemlerinin hizmet sağlayıcısı olan BKM (Bankalararası Kart Merkezi) ile ortak bir projeye imza attı.

Müşteri kredi kartı bilgilerinin korunmasını sağlayan, oldukça önemli AXA ve BKM işbirliği sonucunda, kredi kartı sahibinin TCKN numarası ile kredi kartının ilk 6 ve son 4 numarası üzerinden çalışılmakta, müşterilerden sadece bu bilgiler temin edilmekte ve işlem gerçekleştirilmektedir. Oluşturulan yeni elektronik ortam sayesinde artık müşteri kredi kartı bilgileri hiçbir şekilde şirket veri tabanında tutulmamaktadır. Bu sayede müşteri veri güvenliği alanında önemli bir adım atılmıştır.

AXA Sigorta Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan ve İcra Kurulu Üyesi Özer Şimşek yaptığı açıklamada, şirketi müşteriye dokunan her noktada adım adım ileriye taşıdıklarını, süreç ve sistem geliştirmeleri ile müşterilerinin hayatını kolaylaştıran, hızlandıran pek çok uygulamayı hayata geçirdiklerini belirtti. Şimşek, AXA’nın dijital dünyada yeni uygulamalarla sigortalılarına farklı çözümler sunduğunu ve dijital pazarda hızla ilerlemeye devam ettiğini sözlerine ekledi.

Bu konularda ilginizi çekebilir