Fındık fiyatı 10 liranın altına düştü

Ordu'da kabuklu fındığın kilogramı 9,75 liraya geriledi.

AA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, fındık fiyatında yaşanan düşüşe ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ordu Ticaret Borsası tarafından 50 randımanlı kabuklu fındığın fiyatının 9,75 liradan duyurulduğunu belirten Soydan, "Böylelikle serbest piyasada kabuklu fındığın kilogramı da 9,75 liradan işlem görmeye başladı. Her geçen gün fındık fiyatının düşmesi bizleri çok üzmektedir." dedi.

'Birilerinin buna dur demesi gerek'

Fiyatların artmasını bekleyen üreticilerin 9,75 lira karşısında adeta şoku yaşadığını ifade eden Soydan, "Şubat ayıda üreticilerimiz adına maalesef beklenildiği gibi geçmemiştir. Aylardır üreticilerimizin mağduriyeti sürüyor. Artık birilerinin buna dur demesini bekliyoruz." diye konuştu.

Düşen fındık fiyatlarıyla ilgili olarak 27 Şubat Pazartesi günü Ordu'da geniş kapsamlı toplantı yapılacağı bilgisini de veren Soydan, bu toplantıdan umutlu olduklarını kaydetti.

Soydan, düşen fındık fiyatlardan sadece üreticilerin mağdur edilmediğini, manav ve tüccarlarında huzursuz olduğunu sözlerine ekledi.

Türkiye, fıstık üretiminde 2'nci sıradaTürkiye, fıstık üretiminde 2'nci sırada

Etiketler