9 °C

Ünlü aktör müslüman oluyor

Dünyaca ünlü aktör ve Schindler’in Listesi’nin yıldızı Liam Neeson, " İslam dinine geçmeyi düşünüyorum." dedi.

Ünlü aktör müslüman oluyor

7 Oscar ödüllü ‘Schindler’in Listesi’ filminin ünlü aktörü Liam Neeson'dan “İslam dinine geçmeyi düşünüyorum” açıklaması geldi.

İrlandalı yıldız Liam Neeson, İngiliz Daily Mail gazetesine yaptığı açıklamada, İstanbul’a yaptığı bir ziyarette İslam dininden çok etkilendiğini belirtti. 

"Müslümanların dua şekli ruhunuza işliyor"

Liam Neeson, “İslam dininin insanı kendisine çeken bir özelliği var, Müslümanların dua şekli sizin ruhunuza hitap ediyor. Ona hiçbir sorun olmadan sarılabilirim” dedi. 

İrlandalı aktör, “Günde beş kere dua etmeniz için ezan okunuyor, ilk hafta alışık olmadığınızdan bu durum sizi deliye çevirebilir ancak kısa sürede ezan sesi ruhunuzun derinliklerine girmeye başardığında dünyanın en güzel şeyi olduğunu farkediyorsunuz” dedi.

liamic.jpg

"4 Bin harika cami beni derinden etkiledi"

İstanbul’da 4 binden fazla cami bulunduğunu belirten Liam Neeson, bazılarının insanı şaşkına çevirecek düzeyde harika olduğunu, bunun bile İslam dinini seçmesi için yeterli olacağını söyledi.

Neeson bir katolik gibi eğitildiğini hatırlatarak hep kendi kendisine bu dünyaya ne yapmak için geldiğinin sorusunu yöneltiğini belirtti.

William John ’Liam’ Neeson kimdir?

Gerçek adı William John ’Liam’ Neeson olan aktör, 7 Haziran 1952’de Kuzey İrlanda’da dünyaya geldi. Hitler Almanya'sındaki Nazi soykırımını konu alan 1993 yılı yapımı "Schindler’in Listesi" ile en iyi erkek oyuncu dalında Oscar’a aday oldu. Neeson’ın başrolünü oynadığı ‘Taken 2’ adlı filmin de önemli bir bölümü İstanbul’da çekilmişti.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.