Comfytex, ağrı kesici yatak kumaşını piyasaya sundu

Yatak sektöründe iç pazarın yanı sıra 60 ülkede de ürünleri tercih edilen firma, son olarak ağrı kesici etkisi ile ağrı algısını azaltmaya yardımcı olan Avicenna yatak kumaşını piyasaya sundu.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İKBAL FİDAN

KAYSERİ - Katma değerli kumaş üretimi için geçen yıl Ar-Ge merkezini faaliyete geçiren Küçükler Tekstil, sektörde 50 markası ile yer alıyor. Yatak sektöründe iç pazarın yanı sıra 60 ülkede de ürünleri tercih edilen firma, son olarak ağrı kesici etkisi ile ağrı algısını azaltmaya yardımcı olan Avicenna yatak kumaşını piyasaya sundu. Yatakta vücut hareket ve estetik konforun yanı sıra fonksiyonelliğin de aranan özellikler arasında sayılmaya başlandığına işaret eden Küçükler Tekstil Genel Müdür Yardımcısı Selim Şahin, bu beklentiler doğrultusunda firmanın insan vücudu ile çevre arasındaki fizyolojik, psikolojik ve fiziksel uyumun sağlanması ve uyku deneyiminin mükemmelleşmesine yönelik Avicenna teknolojisini geliştirerek fonksiyonel örme yatak kumaşlarını üretmeye başladığını söyledi. Şahin, "Avicenna yatak kumaşı, etken maddesi ve ağrı kesici etkisi ile ağrı algısını azaltmaya yardımcı olurken, uyku ve yaşam kalitesini geliştiriyor" dedi.

Bugüne kadar 50 adet marka tescili, 3 adet patent başvurusu yaptıklarını belirten Şahin, "Katma değerli ürünler ile pazarımızı büyütmeyi hedefliyoruz. Ar-Ge birimine yıllık 1milyon TL bütçe ayırıyoruz. Kurduğumuz merkez ile Ar-Ge inovasyona daha fazla ağırlık vereceğiz. Bunun yanı sıra kısa vadede Turquality'ye dahil olmayı da hedefliyoruz" diye belirtti.

En fazla tasarım başvurusu yapan firma

2016 yılında Türk Patent Enstitüsü'nden 'Türkiye Genelinde En Fazla Tasarım Başvurusu Yapan Firma' ödülünü aldıklarını kaydeden Şahin, "Aldığımız bu ödül, firmamızın sektöre kazandırdığı özgün ve yaratıcı tasarımların tescili niteliğinde" diye konuştu. Pazardaki konumlarını güçlendirmek için pazardaki değişimi ve teknolojideki gelişmeleri yakından takip ettiklerini ifade eden Şahin, "Geçen yılın ilk çeyreğinde Ar-Ge merkezimizi kurduk. Böylece daha güçlü satış ve pazarlama stratejileri oluşturacağız. Ar-Ge merkezi ile inovasyona daha fazla ağırlık vereceğiz. Geliştireceğimiz inovatif ürünler ve müşterilerimize özel hazırlayacağımız desenleri sürekli pazara sunacağız" dedi. Şahin, Endüstri 4.0'a geçmeye hazırlandıklarını da sözlerine ekledi.

Bu konularda ilginizi çekebilir