7 °C

Dünya Kupası heyecanı Rio tatil satışlarını 2'ye katladı

FIFA Dünya Kupası’nın yapılacağı tarihteki Rio turlarına yoğun talep var. Tatil Sepeti’nin araştırmasına göre, 2014 FIFA Dünya Kupası’nı izlemek için Rio’ya gitmek isteyenlerin yaklaşık yüzde 35’i kadın

Dünya Kupası heyecanı Rio tatil satışlarını 2'ye katladı

İSTANBUL - 12 Haziran-13 Temmuz tarihleri arasında Brezilya’da yapılacak olan 2014 FIFA Dünya Kupası heyecanı Rio tatil satışlarına da yansıdı. tatilsepeti.com’un yaptığı araştırmaya göre, geçen yıla oranla bu yıl haziran ve temmuz aylarında Rio’ya gitmek isteyen tatilcilerin sayısında yaklaşık yüzde 100 artış yaşandı. tatilsepeti.com Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal, bu dönemde Rio’ya tatile gitmek isteyenlerin yaklaşık yüzde 35’inin kadın olduğunu belirtti. Ayrıca, özellikle kurumsal firmaların, çalışanlarına hediye etmek amacıyla, FIFA Dünya Kupası’nın yapılacağı tarihteki Rio turlarına yoğun talep gösterdiklerini ifade etti.

Kadınlar yalnızca futbol değil tatil için de Rio'yu tercih etti

Karayal, kadınların Rio’yu yalnızca futbol için değil, özellikle tatil ve yeni yerler görmek için tercih ettiklerini belirtti. tatilsepeti.com’un yaptığı araştırmaya göre tatilciler ortalama 8 gece 9 günlük Rio tatillerini tercih ediyorlar. Araştırmaya bakıldığında, 9 günlük bir Rio tatili için harcama miktarının kişi başı 2 bin Euro olduğu görülüyor. Rezervasyonlar hala devam ediyor ve haziran ayına kadar da devam edeceği düşünülüyor.

Firmalar çalışanlarına Rio tatili hediye ediyor

tatilsepeti.com Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal, özellikle kurumsal firmalardan, çalışanlarına hediye etmek amacıyla, FIFA Dünya Kupası dönemindeki Rio turları için talepler aldıklarını belirterek şunları söyledi: “Çalışanlarına veya müşterilerine FIFA Dünya Kupası’nı izleme keyfini hediye etmek isteyen pek çok firma şimdiden rezervasyonlarını yaptırmaya başladı. Ayrıca dünya kupası nedeniyle bu yılki talebin daha şimdiden, geçen yılki Rio talebine ulaştığını görüyoruz. FIFA Dünya Kupası heyecanıyla Brezilya’ya gitmek isteyen kadın tatilcilerin sayısında da artış olduğunu söyleyebiliriz.”

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.