5 °C

Kızkalesi turizmcilerinin bayram beklentisi

Mersin'in, önemli turizm merkezlerinden UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'ndeki Kızkalesi'ndeki turizmciler Ramazan Bayramı ile hareketlilik bekliyor.

Kızkalesi turizmcilerinin bayram beklentisi
Mersin'in, önemli turizm merkezlerinden UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'ndeki Kızkalesi'ndeki turizmciler, Ramazan Bayramı tatilinden umutlu.


Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin Öztop, yaptığı açıklamada hem denizi hem görüntüsüyle öne çıkan Kızkalesi plajındaki turizmcilerin sezona hazır olduğunu söyledi.

Ramazan Bayramı tatilinde yerli ve yabancı turistleri beklediklerini belirten Öztop, bu yıl 7-9 Temmuz tarihleri arasında turizm festivali düzenleyeceklerini bildirdi.

Otel kredilerinde takibata düşme oranı 2,24’e gerilediOtel kredilerinde takibata düşme oranı 2,24’e geriledi

Öztop, festivale yurt dışından ekiplerin katılacağını ve konuklara bölgenin tarihi ve turistik yerlerinin de gezdirileceğini ifade ederek, "Çeşitli konserler ve etkinliklerin düzenleneceği festivalimizde, misafirlerimiz Kızkalesi'nde denize girmenin keyfini yaşarken, bir yandan da eğlenecek" dedi.

Hedef yüzde yüz doluluk oranı

Bayram tatilinde yüzde 100 doluluk oranı hedeflendiğini belirten vurgulayan Öztop, "Ramazan ile Kurban bayramları arasında, özellikle yurt dışındaki gurbetçilerin gelmesiyle otel, motel ve pansiyonlardaki 9 bin yatak kapasiteli Kızkalesi'nde doluluk oranının yüzde 100'e ulaşacağını tahmin ediyoruz. Şu anda ramazan ayının ortasındayız. İstediğimiz doluluk yok ancak sahilimiz yavaş yavaş dolmaya başlıyor. Biz turizmciler tüm hazırlıklarımızı okulların kapanmasına yönelik yaptık ancak üniversite sınavlarından dolayı beklentilerimizi bayrama kaydırdık. Turizmciler olarak Ramazan Bayramı'nda istediğimiz doluluğa ulaşmış olacağız. Umutla, Ramazan Bayramı tatilini bekliyoruz" diye konuştu.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.