Abdi İbrahim, sektöründe "En İdeal İşveren" seçildi

Abdi İbrahim, Universum'un Türkiye'de yaptığı araştırmada gençler tarafından ilaç sektörünün en ideal işvereni seçildi.

AA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

26 yıldır 55 ülkede üniversite öğrencileri, yeni mezun ve genç profesyonellerin katılımıyla ideal işveren algısı üzerine araştırmalar yapan ve 2 bin 200 üniversiteyle iş birliği halinde olan Universum'un bu yıl Türkiye'de yaptığı "İdeal İşveren Araştırması 2015" sonuçlandı. 

Türkiye'de bu yıl üçüncüsü yapılan araştırmaya, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Adana ve Trabzon'da 31 üniversiteden 34 bin 465 üniversite öğrencisi ve bu üniversitelerden mezun 7 bin 672 genç profesyonel katıldı. Universum'un araştırmasında oluşan dataya, gerçek dağılımı en iyi şekilde temsil edecek biçimde ağırlıklı ortalama uygulandı. 

Huni yaklaşımı ile web tabanlı olarak gerçekleştirilen araştırmanın ilk aşamasında katılımcıların şirketlerle ilgili farkındalığı, ikinci aşamasında farkına vardıkları bu şirketlerde çalışmayı düşünüp düşünmeyecekleri, en çekici işveren listelerini oluşturan üçüncü aşamasında ise ideallerindeki beş şirketi belirlemeleri istendi. Araştırmanın ilk adımı marka bilinirliği ve imajını ölçerken, son aşaması şirketin bir işveren olarak ne derece çekim gücüne sahip olduğunu ortaya koydu. 

Araştırmaya göre, Sağlık/Tıp (Healt/Medicine) kategorisinde birinci sırada Abdi İbrahim yer aldı. Şirket, sağlık, tıp ve fen bilimleri öğrencileri tarafından ilaç sektöründe Türkiye'nin en çekici işvereni seçildi. 

Etiketler