13 °C

Akbank'tan, esnafa yeni kredi kampanyası

Akbank KOBİ Bankacılığı'ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Oğuz, esnafın nakit ihtiyaçlarını farklı ödeme alternatifleriyle gönlüne göre karşılayabilecekleri bir finansman modeli hayata geçirdiklerini duyurdu

Akbank'tan, esnafa yeni kredi kampanyası

İSTANBUL  - Akbank, esnafa farklı ödeme seçenekleri sunarak, nakit akışı doğrultusunda geri ödemeleri koşullarını gönlüne göre belirleme imkanı veriyor. 

Akbank'tan yapılan açıklamaya göre, esnafa destek olmayı temel ilke olarak benimseyen Banka, "Olduğunda Öde Kredisi" ve "Axess KOBİ" hizmetlerinden sonra farklı ödeme seçenekleriyle de esnafa alternatifler sunuyor. Böylece, esnafa nakit akışı doğrultusunda geri ödemeleri koşullarını gönlüne göre belirleme fırsatı yaratıyor. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank KOBİ Bankacılığı'ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, her zaman piyasanın nabzını tutan bir banka olarak, müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını yakından izlediklerini belirterek, "Esnaf Kardeşliği" çatısı altında sundukları ürün ve hizmetleri çeşitlendirmeye devam ettiklerini vurguladı. 

Esnafın nakit ihtiyaçlarını farklı ödeme alternatifleriyle gönlüne göre karşılayabilecekleri bir finansman modeli hayata geçirdiklerini kaydeden Oğuz, yeni ürün oluştururken, çok sayıda esnafla bire bir görüştüklerini, finansman ihtiyaçlarını ve ödeme koşullarına ilişkin durumlarını yakından incelediklerini aktardı. 

Oğuz, görüşmeler neticesinde, esnafın nakit akışındaki farklılıklar nedeniyle kredi geri ödemelerinde esnekliğe sahip olmak istediklerini tespit ettiklerini dile getirerek, şunları ifade etti: 

"İşte bu noktada yine esnafımızdan öğrenek onlara özel bir çözüm ürettik. 36 ay vadeye ve 50 bin liraya kadar kullanılabilen kredi ile esnafımıza 6 farklı ödeme seçeneği sunuyoruz. Kredi ödemeleri alışılageldik aylık eşit taksitler halinde yapılabildiği gibi 3 ya da 6 ay geri ödemesiz dönem alternatifleri ile de esnafa rahat bir nefes aldırıyor. Ayrıca 2 ya da 6 ayda bir ödemeli veya kullandırım tutarının yüzde 20'sinin son taksitte ödeyecekleri eşit taksitli kredi seçeneklerinden de yararlanabiliyor. Böylelikle, kredi geri ödemelerini, işlerinin durumuna göre, istedikleri gibi ayarlayabiliyorlar." 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.