21 °C

Algida yaza 26 yeni ürünle giriyor

Algida, bu yaz bir rekora imza atarak 26 yeni ürünle yazı karşılıyor. Algida, yeni dönemde sadece ürünleriyle değil, dondurma severler için "gökten yağan dondurmalarla" da pazara hareket katmaya hazır

Algida yaza 26 yeni ürünle giriyor

İSTANBUL - Geçen yıl 200 milyon litrelik hacme ulaşan Türkiye dondurma pazarındaki pazar payını %73'e çıkararak liderliğini sürdüren Algida, bu yıl 26 yeni ürün piyasaya sunuyor.

Dondurma pazarına yönelik verileri değerlendiren Unilever Gıda Pazarlama Başkan Yardımcısı Mustafa Seçkin, geçen yıl faaliyete başlayan Konya Fabrikası'ndaki yeniliklerden de söz etti. Seçkin, "95 milyon euronun üzerinde yatırımla kurulan, 80 milyon litrelik üretim kapasitesi olan Algida Konya fabrikası; 2013 yılında üretime başladı ve 2014 yılında toplam Algida üretiminin %12'sini karşılamayı hedefliyor. Üstelik faaliyet gösterdiğimiz ilk günden itibaren "sıfır katı atık" hedefimizi de gerçekleştirmeyi başardık" dedi. Konya Fabrikası'nda hayata geçirilen Güneş Arabası için ise; "Sürdürülebilir  bir enerjiyle çalışan ve yılda 425 kg karbondioksit salınımını engelleyen Algida Güneş Arabası, sadece ülkemiz için değil tüm dünya için de örnek bir projedir. Güneş enerjisiyle fabrika sahasındaki ulaşımı sağlayan Güneş Arabası'nın üretim ve kalkınmaya destek veren tüm kuruluşlara örnek olmasını ve doğal kaynak kullanımının bu tür projelerle azaltılmasını diliyoruz." diye konuştu.

Algida, maliyet artışlarını tüketiciye yansıtmayacak

Üretim kapasitesinden pazar payına kadar kapsamlı bir büyümenin ve rekor sayıda yeniliğin öncülüğünü yapan Algida, bu değişimin fiyatlarında hissedilmeyeceğini duyurdu. Tüm iyileştirmelerini Türkiye'deki dondurma pazarını büyütmek için yaptıklarını belirten marka, bu yıl ürünlerindeki fiyat düzenlemesinin maliyet artışlarının tahminin altında kaldığını belirtti. 2014'te dolar ve eurodaki %20 üzerindeki değişimlere ve %23'ün üzerinde hammadde artışlarına rağmen, Algida yöneticileri, fiyat düzenlemesini %5'te yani maliyet artışlarının çok altında tuttuklarına dikkat çekti. Yüksek maliyet artışlarını ve kur değişiminin etkisini tüketiciye yansıtmamayı başardıklarını belirttiler.

Yaz boyunca "gökten dondurma yağacak"

"İlk Dondurma Düştü, Yaz Başlıyor" sloganıyla yola çıkan Algida özel olarak hazırlanmış mini paraşütlerle, Türkiye'deki 5 şehre havadan dondurma yağdıracak. Bu 5 şehri ise Twitter üzerinde yapılacak oylamayla belirleyecek. Şehirler ise #GöktenDondurmaYağsa hashtag'i ile istediği şehrin adını paylaşacak tüketicilerin seçimleri doğrultusunda belirlenecek.

2014 yazında unutulmaz anlara imza atacaklarını duyuran Algida, iletişim kampanyalarında Türkiye'nin en sevdiği gruplardan biri olan Model Grubu'na yer verdiklerini belirtti.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap