11 °C

Arena, KOBİ'lere İtalya'dan 'bulut' getiriyor

İtalyan Sparkle ile distribütörlük anlaşması imzalayan Arena Bilgisayar, YourCloudStore bulut çözümlerini Türkiye pazarına sunacak

Arena, KOBİ'lere İtalya'dan 'bulut' getiriyor

Arena Bilgisayar, YourCloudStore bulut çözümleri için İtalyan Sparkle ile distribütörlük anlaşması imzaladı. Arena, Telecom Italia Grubu'nun uluslararası hizmet kolu olan Telecom Italia Sparkle'ın yüksek esneklik ve yüksek ölçeklendirilebilir yapıya sahip bulut çözümlerinin tüm Türkiye'ye dağıtımından sorumlu olacak. Arena, yüzde 80'i mühendislerden oluşan uzman kadrosuyla, KOBİ müşterileri için ICT tedarikçisi olacak.

Arena Value olarak Telecom Italia Sparkle ile yapmış oldukları işbirliğinden dolayı mutlu olduklarını söyleyen Arena Genel Müdür Yardımcısı Atıf Büyüksoy, “Müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın ihtiyaçlarından yola çıkarak kurduğumuz deneyimli mühendislerden oluşan kadromuz ile bundan böyle Türkiye'nin her tarafında IaaS ve SaaS çözümleri sunabileceğiz. Arena olarak zengin bulut hizmetleri portföyümüzle tüm iş ortaklarımıza satış öncesi ve satış sonrası desteği vereceğiz. Bu birlikteliğin her iki taraf için de hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

İşbirliği ile ilgili olarak Telecom Italia Sparkle Doğu Avrupa & MED Bölge Satış Direktörü Paolo Ficini ise “Telecom Italia Sparkle'ın yüksek ölçeklendirilebilir ve maliyet-etkin bulut çözümünü, Türkiye pazarındaki bilgisi, tecrübeli personeli ve yaygın dağıtım ağına sahip Arena ile tüm Türkiye'ye sunmamızı sağlayan bu işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Arena KOBİ'lerin işlerini verimli olarak büyütmelerine destek olacak” ifadelerine yer verdi.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap