Aselsan ve Terma iş birliği yapacak

Aselsan ve Terma, İstanbul'daki IDEF'15 Fuarında, radar ve elektronik harp sistemlerinin savaş uçaklarına entegrasyonuna yönelik iş birliği yapma kararı aldı

AA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Aselsan ile Danimarka merkezli yerleşik global savunma ve güvenlik çözümleri sağlayıcısı Terma, radar ve elektronik harp sistemlerinin savaş uçaklarına entegrasyonu konusunda iş birliği yapacak.  

Aselsan'dan yapılan açıklamaya göre, İstanbul'daki IDEF'15 Fuarında, iki şirket arasında iş birliği yapılmasına yönelik mutabakat muhtırası imzalandı. 

MRP'ye ait telif hakları Aselsan'a devrediliyor

Mutabakat metni, radar ve elektronik harp sistemlerinin savaş uçaklarına entegrasyonunu ve Terma'nın Modüler Keşif Podu'na (MRP) ait telif haklarının Aselsan'a devrini kapsıyor. Mutabakat zaptının amacının, potansiyel iş birliği alanlarına yönelik bir anlaşma sağlanması olduğu da belirtildi. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Terma Genel Müdür Yardımcısı Steen M. Lynenskjold, "Şirketlerimiz arasında büyük bir sinerji görmekteyiz. Terma'nın 3 boyutlu ses teknolojisi dahil, elektronik harp ve havacılık konusundaki tecrübesi, ortak çalışma yönünde büyük fırsatlar doğurmaktadır. Aselsan'ın ve bizim yeteneklerimizi bir araya getirerek hava kuvvetlerine kendini kanıtlamış ve güvenilir çözümler sağlamak için sabırsızlık duyuyoruz" ifadelerini kullandı. 

Aselsan Genel Müdür Yardımcısı ve Aselsan Radar ve Elektronik Harp Sistemleri Sektör Başkanı Oğuz Şener de Terma ile iş birliğinin, savaş uçaklarında Aselsan tasarımı radar ve elektronik harp sistemleri çözümlerini kullanan müşterilere ilave katma değer sağlayacağını bildirdi. 

Terma, savaş uçakları için keşif podları, elektronik bileşenler ve yazılımlar tasarlayıp geliştiriyor ve bu tarz gelişmiş malzemeleri endüstriye ve uluslararası savunma pazarındaki müşterilerine sunuyor. 

Etiketler