12 °C

Ata Yatırım ve Ata Online birleşiyor

Ata Finans Grubu bünyesinde faaliyet gösteren iki şirket birleşme kararı aldı

Ata Yatırım ve Ata Online birleşiyor

Ata Yatırım ve Ata Online şirketlerini birleştirme kararı aldıklarını açıkladı. İki şirket de Ata Finans Grubu bünyesinde faaliyet gösteriyor.

Şirket açıklamasına göre, yasal izinler için resmi makamlara başvuran şirket, yeni yapılanmasıyla birlikte teknolojik altyapısındaki artılarını, yeni nesil yatırımcıların beklentilerini karşılama konusundaki tecrübesi ile birleştirecek.

Birleşmenin kısa süre içerisinde gerçekleşmesi beklenirken, bu konuda uzun süredir çalıştıklarını belirten Ata Finans Grubu İcra Kurulu Başkanı Murat Demirel, şunları söyledi:

“Her iki şirketin en üstün özelliklerini tek bir platformda toplayarak, günümüzün modern yatırımcı profilinin ihtiyaç ve beklentilerine etkin bir şekilde hitap eden yeni, hızlı, sonuç odaklı ve uluslararası anlamda önder bir yapılanmaya adım atmış bulunuyoruz. Sektörün farklı alanlarındaki tecrübemiz ve uluslararası başarılı operasyonlarımızdaki birikimimizi ön plana çekerek, yüksek kaliteli insan kaynağı ile desteklenen bütünsel, etkin ve son derece hızlı bir yapı üzerinden sunmanın; her geçen gün daha da globalleşen ve dijitalleşen bilgi odaklı piyasalarda geleceğe yönelik en doğru model olduğuna inanıyor ve sektörün gelişimine katkımızı bir üst boyuta taşıyacağımızı düşünüyoruz. Hedefimiz ve yola çıkış noktamız, yabancı - yerli ayrımı yapmaksızın, tüm yatırımcılarımızı sadece bugünün değil, yarının dünya standartlarına taşıyarak kalıcı varlık yaratabilmelerini sağlamak.”

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.