13 °C

Avrupa'nın en iyi yönetilen perakende şirketi seçildi

Teknosa uluslararası bir başarıya imza atarak, finans dünyasının en saygın yayınlarından Euromoney Dergisi tarafından tüm Orta ve Doğu Avrupa’nın perakende alanında en iyi yönetilen şirketi seçildi

Avrupa'nın en iyi yönetilen perakende şirketi seçildi

İSTANBUL  - Teknosa, Euromoney Dergisi tarafından tüm Orta ve Doğu Avrupa'nın perakende alanında en iyi yönetilen şirketi seçildi. 

Teknosa'dan yapılan açıklamaya göre, Euromoney'nin her yıl gerçekleştirdiği Orta ve Doğu Avrupa'nın tamamını kapsayan anketi için bankaların, pazar araştırma şirketlerinin ve danışmanlık firmalarının analistleri, sektöre veya ülkeye göre şirketleri puanlayarak değerlendirme yapıyor. On yıldır yapılan araştırma, iş dünyasının şirketler hakkındaki algısını ortaya koyan önemli bir gösterge olarak değerlendiriliyor.  

Euromoney Dergisi ödüllendirilecek ilk 3 şirketi, pazarda güç, karlılık, büyüme potansiyeli, yönetim kalitesi ve kazanç kriterlerine göre belirliyor. Değerlendirme sonucunda Teknosa, "Best Managed Companies in CEE Araştırması"nda Tüketici Ürünleri / Perakende kategorisinde en iyi yönetilen şirket seçildi. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Teknosa Genel Müdürü Necil Oyman, Türkiye'de organize teknoloji perakendeciliğinin temellerini atan ve sektörü şekillendirmeye devam eden bir şirket olarak, başarılarının Avrupa çapında fark edilmesini çok önemsediklerini belirtti. 

 Euromoney gibi saygın bir derginin ödülüne layık görülmenin, Teknosa ile Türkiye'yi de bu alanda dünya ligine taşıdığını kaydeden Oyman, "2023 yılına kadar Avrupa'nın ilk üç büyük teknoloji perakende şirketi olma hedefimize bağlı olarak attığımız adımlar, aldığımız bu ödül ile Avrupa çapında da takdir edilmiş oluyor. Bilimsel perakendecilik anlayışımız, yönetim kalitemiz ve sektörde bizi farklı bir noktaya taşıyan iş stratejimizin ödüllendirilmesi ile gururlanıyoruz" ifadelerini de kullandı. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.