22 °C

Blesh, Silikon Vadisi’nde görücüye çıkıyor

Bluetooth ile indirim ve kampanyalardan haberdar olma ve kolay ödeme yapma olanağı sağlayan Blesh, Silikon Vadisi’nde tanıtılacak

Blesh, Silikon Vadisi’nde görücüye çıkıyor

İSTANBUL - Market, süpermarket ve alışveriş yapılan diğer kapalı alanlarda  Bluetooth® teknolojisi kullanarak indirim ve kampanyalardan haberdar olma ve kolay ödeme yapma olanağı sağlayan Blesh(http://www.blesh.com), çözümlerini Silikon Vadisi’nde tanıtıyor.

Bluetooth aracılığıyla  çalışan beacon cihazların üretimi ve mobil yazılımları konusunda çalışmalar yürüten ve çözümlerinin tümü Türkiye’de geliştiren Blesh, 8-9 Nisan tarihlerinde San Fransisco’da düzenlenecek Bluetooth World Event (http://www.bluetoothworldevent.com) etkinliğinin “Innovators” bölümünde, benzersiz deneyimler sunan çözümlerini tanıtırken, DenizBank’ın fastPay (http://fastpay.com.tr/) mobil cüzdan uygulaması ile kapalı alanlarda ödeme çözümünü ilk kez teknoloji girişimcileri ile paylaşacak.

Şirketin kurucu ortaklarından Uğur Gökdere “Şirket olarak hedefimiz, tüketicilerin mobil arama, alışveriş ve ödeme deneyimlerini akıllı teknolojiler ile güçlendirmek, markaların  mobil pazarlama, reklam ve sadakat programlarını farklılaştıran, çözümler sunmaktır.” dedi.

 Bluetooth® Smart daha az pil harcıyor

San Fransisco’da düzenlenen etkinliğin organizatörü Bluetooth Special Interest Group’un (SIG) yaptığı açıklamalara göre yaşanan teknolojik gelişmeler ile akıllı telefonlarda bulunan Bluetooth® Smart, artık çok daha az pil tüketimi yapıyor. Blesh platformu, özellikle kapalı alanlarda düşük enerji ile veri transferini çok hızlı  ve güvenli bir şekilde sağlıyor. Blesh akıllı mobil teknolojiler için mikro konum verilerini yönetiyor. Cihazlar, açık/kapalı alanlara yerleştirildiğinde kendi etrafında radyo sinyalleri yayınlıyor ve kapsama alanında olan akıllı telefon ya da tabletler bu sinyalleri duyarak etkileşime geçiyor. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap