10 °C

Canovate'ye 2 Avrupalı'dan distribütörlük talebi

Canovate Isı Pompasına, Hollanda ve Fransa’dan distribütörlük talebi var.

Canovate'ye 2 Avrupalı'dan distribütörlük talebi

Canovate Group’un şirketleri arasında yer alan Canovate Enerji’nin, %85 yerlilik oranıyla imal ettiği ısı pompaları, enerji giderlerinde %80’e kadar tasarruf ettiriyor. Toprak, su ve havadaki var olan ısıyı kullanan Canovate Isı Pompaları, enerjinin %70- %80’i toprak, su veya havadan bedava olarak alıyor, böylece enerji giderleri çok ciddi oranda düşüyor.

Isı pompalarına oteller ve sanayi tesisleri başta olmak üzere yurtiçinin yanı sıra yurtdışından yoğun talep aldıklarını ifade eden Canovate Enerji Sistemleri AŞ Satış ve Pazarlama Müdürü Alper Zülkaroğlu, şunları söyledi:
“Isı pompalarımıza yurtdışı pazarlardan, hem ihracat, hem distribütörlük konularında yoğun talep alıyoruz. Hollanda ve Fransa’dan gelen distribütörlük talebi görüşmelerine devam ediyoruz. Isı pompalarımızdaki 14511 standardı ile dünyanın her yerine ihracat yapabilecek durumdayız. Bu yıl, iç pazardaki yoğun talep yüzünden üretimimizin %100’nü iç pazara yaptık. Gelecek yıl, Avrupa ülkelerinin yanı sıra, Ortadoğu ve Afrika ülkelerine ihracat gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi.

2018 yoğun bir yıl oldu

Yoğun bir yılı geride bırakmak üzere olduklarını anlatan Alper Zülkaroğlu, şunları kaydetti:
“Bu yıl, otel yatırımlarından veri merkezlerine, otomotiv sektöründen savunma sanayine iş yapan fabrikalara kadar çok geniş bir yelpazedeki projelerimizi hayata geçirdik. Özellikle son yıllarda otel yatırımcıları, maliyetlerini düşürmek için ısı pompası tercih etmeye başladılar. 2019 yılının, bu yıldan daha hareketli geçeceğini öngörüyoruz. Aynı zamanda birçok yerel yönetimin binalarına ve tesislerine ısı pompaları kurulumlarını yaptık. Yine, Şanlıurfa ilinde birçok devlet okuluna ısı pompası tedariği gerçekleştirdik. Grup olarak ar-ge ve inovasyon odaklıyız, büyümek ve üretmek için tüm gücümüz ile çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.