Den-Ka, yurtiçi konteyner taşımacılığına başladı

Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği araç yatırımlarıyla lojistik sektöründeki gücünü artıran Den-Ka, 10 adet araç yatırımı ile yurtiçi konteyner taşımacılığına başladı

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Derya Eğrican Güleç

MERSİN - Mersin’de gümrük müşavirliği hizmeti veren Den-Ka Gümrük Müşavirliği, geçen yıl gerçekleştirdiği araç yatırımlarıyla lojistik sektöründeki gücünü artırdı. 10 adet araç yatırımı yaparak yurtiçi konteyner taşımasına başlayan firma, bu sayede rekabetçi yapısını güçlendirdi.

Sektörde 1987’den bu yana faaliyet gösterdiğini, 1999’da ise DenKa Gümrük Müşavirliği’ni kurduklarını açıklayan Den-Ka Gümrük Müşavirliği Genel Müdürü İbrahim Ateş, lojistik şirketini ise 2005’te açtığını söyledi. Bugüne kadar gümrükleme ağırlıklı faaliyet gösterirken geçen yılın ortalarında lojistik ayaklarını da güçlendirme kararı alarak araç yatırımına başladıklarını bildiren Ateş, şehir içi taşımlarını 10 adet öz mal, 10 adet de kiralık araçla sürdürdüklerini anlattı. Mersin’in yanı sıra Adana, İskenderun, Gaziantep ve Kahramanmaraş’ta da birer şubeleri bulunduğunu bildiren Ateş, yaklaşık 70 kişi ile çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Adana ve Gaziantep irtibat ofislerini bu yılın başında şubeleştirdiklerini kaydeden Ateş, bölgedeki yapılanmalarını tamamladıklarını dile getirdi.

Ağırlıklı olarak sanayicilere hizmet verdiklerini anlatan İbrahim Ateş, gümrüklemede de taşımalarda da hammadde ağırlıklı çalıştıklarını söyledi.

“Rekabet gücümüz arttı”

İyi bir yılı geride bıraktıklarını ve bu dönemde yaklaşık yüzde 15 büyüdüklerini ifade eden İbrahim Ateş, “Geçen yıl sanayi sekDen-Ka Gümrük Müşavirliği Genel Müdürü İbrahim Ateş, 2014'te yüzde 15 büyüdüklerini söyledi. Ateş, '2015'te yeni araç yatırımları yapacağız' dedi. töründe bir daralma oldu. Bunun yansımalarının 2015’te de devam edeceğini tahmin ediyoruz. Tüm dünyada tüketim aynı ama üretim hızla devam ediyor. Bu gelişme ülkemizde de benzer şekilde seyrediyor. Bu nedenle gelecek yıl önceliğimiz mevcudumuzu korumak olacak” dedi.

Geçen yıl gerçekleştirdikleri yatırımla gelişen rekabetçi yapılarıyla 2015’te öne çıkmayı hedeflediklerini kaydeden Ateş, “Gümrüklemesi tamamlanan eşyanın İthalat taşımasını da hizmet portalımız içinde verebiliyoruz. Böylece firmalar tüm hizmetleri tek elden ve uygun fiyatlarla alabiliyorlar” diye konuştu. Ateş, sektörde gelişme yaşanması halinde yılsonuna doğru İskenderun Liman bağlantılı kullanmak üzere 5 araç yatırımı daha planladıklarını sözlerine ekledi.

Bu konularda ilginizi çekebilir