11 °C

Dolar bazında yüzde 25 büyüme hedefliyor

Baskı sektöründe hizmet veren Lidya Grup, katıldığı fuarda 15 farklı modelden oluşan ve fiyatları  5 bin dolar ile  750 bin dolar arasında olan baskı makinelerini tanıttı.  

Dolar bazında yüzde 25 büyüme hedefliyor

Fuar ziyaretçilerinin yoğun ilgi gösterdiği Lidya standında, Türkiye’nin her bölgesinden gelen  müşterilerin ilgisi yoğundu.  Teknolojisiyle baskı sektörünün dünya devleri arasında yer alan Xerox, Epson ve Efi markalarının Türkiye distribütörü olan Lidya Grup, katıldığı tüm fuarlarda, teknolojideki en son yenilikleri sergiliyor. Geçtiğimiz günlerde CNR’da düzenlenen Fespa Eurasia 2016 fuarı sırasında, Türkiye pazarına ilk kez lansmanı yapılan EFİ Vutek GS 5500 Lxr-pro 5 metrelik 7 picolitre led-Uv makinesi yoğun ilgi gördü. Standında Dijital Show yapan Lidya Grup’un sergilediği ekipmanlara ve çözümlere ilgi yüksekti.   

2017’de dolar bazında yüzde 25 büyüme hedefliyor

2016’da yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, bu yılı makine satışlarında yüzde 50 büyümeyle kapatmaya hazırlandıklarını kaydeden Lidya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Öz, 2017 yılında dolar bazında yüzde 25 büyüme hedeflediklerini açıkladı.
Ekonomide, rakamlar kadar psikolojinin de etkili olduğunu anlatan Lidya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Öz,  şunları söyledi:
 

“İşin içinde insan varsa, psikoloji de var. Bir bilim insanını düşünün, yüzlerce denemeden sonra bir keşif yapabiliyor, eğer bir vazgeçse o buluş gerçekleşemez.  Şartlar ne olursa olsun, pazar hiçbir zaman sıfır değildir. Bu bakış açısıyla biz, daima bardağın dolu tarafına bakarak çalışıyoruz. Çalışmalarımızı, büyümeye odaklı planlıyoruz. Ülkemizin ciddi bir potansiyeli ve yüksek bir büyüme istediği bulunuyor. Lidya olarak, müşterilerinize klasik bir distribütör olmak yerine çözüm ortağı olarak yaklaşıp; kendi finansman modelimizle destek vermeyi sürdürüp, yatırımların da önünü açıyoruz” diye konuştu.

Büyümenin anahtarı, inanmak ve çok çalışmaktır

Türkiye’nin büyümeye ihtiyacı olduğunu ifade eden Lidya Grup Yönetim Kurulu Danışmanı Rıza Başoğlu, şunları kaydetti:

“Mevcut değişkenler ve güncel konular ne olursa olsun, ülkemizin daima büyümeye ihtiyacı bulunuyor. Büyümenin 2 önemli anahtarını  ise, inanmak ve çok çalışmak oluşturuyor. Genç, dinamik ve risk alabilen müteşebbis bir ruha sahip olmamızı büyük bir avantaj olarak görüyoruz. Dünya da kaynaklar her geçen gün azalıyor ve rekabet hızla artıyor. Bu şartlar altında, global pazarlarda etkili olabilmemiz için ülkemizin her noktasında  kaliteye ve verimli çalışmaya odaklanmalıyız. Ekonomideki global olumsuz yansımaları da, ancak bu şekilde aşabiliriz” şeklinde konuştu.

Temsilciliklerini yaptıkları global markaların, fuar organizasyonlarını Lidya Grup ile yönettiğini anlatan Rıza Başoğlu, fuarlarda Xerox, Epson ve EFİ’nin ekipmanları ve çözümlerini sergilendiklerini belirtti. 

Rekor satış, Epson B Serisi'nde oldu  

Başarılı bir fuar geçirdiklerini ve Türkiye’nin dört bir yanından yatırımcıları ağırladıklarını ifade eden Lidya Grup Grafik Sanatlar Satış Direktörü Adem Öz, şunları söyledi:

“Fuar boyunca, yatırımcıların ve fuar ziyaretçilerinin yoğun ilgisiyle karşılaştık. Bir yıl önce satışına  başladığımız ve kısa sürede büyük satış rakamları elde edilen Epson B serisi makinelerin mürekkeplerinde, makine başına 30 litrelik destekle müşterilerimizin girdi maliyetlerine katkı sağladık. Büyük ilgi gördük. Standımızda yer alan Xerox, Efi ve Epson ürünleri ile ilgili ciddi satış bağlantıları yapıldı ve fuar öncesi hedeflerimizin yüzde 70’ni gerçekleştirdik” dedi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.