6 °C

Domino's Pizza'dan 500 milyon lira ciro

Türkiye’de pizza sektörünün yarısına yakınını elinde tutan Domino’s Pizza, 2015 yılı cirosunu 510 milyon TL olarak açıkladı.

Domino's Pizza'dan 500 milyon lira ciro

Türkiye’de 20 yıl önce açtığı ilk restoranı ile, bir yılda 710 adet pizza satan firma, 2015’te 471’e ulaşan restoran sayısı ile 33 milyon adet pizza satışı gerçekleştirdi. 

Domino’s Pizza Türkiye Genel Müdürü Aslan Saranga konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Türkiye’deki hızlı servis pizza pazarının yarısına yakınını biz domine ediyoruz. 2016’da hedefimiz, ciromuzun 600 milyon TL’ye yaklaşması” diye konuştu.

534543-b.jpg

Dünyadaki Domino’s Pizza’lar içerisinde en hızlı büyüyen ilk beş operasyondan biri olan markanın gündeminde bu yıl en az 30 civarında yeni restoran açarak 500 şubeyi geçmek var. Bu restoranların tümü franchise olarak açılacak. Böylece Domino’s Pizza 2016’da toplam 18 milyon TL’lik yatırım yapılmasını sağlayacak. Yeni restoranlarla birlikte en az 500 kişiye daha istihdam sağlayacak olan Domino’s Pizza’nın toplam istihdam sayısı 10 bini geçmiş olacak.

Saranga, “Yaptığımız araştırmalara göre Türkiye’de 15 milyon insan hayatında hiç pizza yememiş. Müşterilerimizin tüketim alışkanlıklarına baktığımızda, yılda 3 kez pizza sipariş ettiklerini görüyoruz. Gelişmiş ülkelerde ise bu rakam 9’a kadar çıkıyor” dedi ve bu potansiyelleri kullanmak için yeni bir strateji oluşturduklarını söyledi.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.