6 °C

Dubaili InfoFort, Bilkentli CBKSoft’u aldı

Aramex’in iştirakı InfoFort, Bilkent Cyberpark firmalarından CBKSoft’un yüzde 51’ini satın aldı.

Dubaili InfoFort, Bilkentli CBKSoft’u aldı

DÜNYA

ANKARA - Dubai’de kurulmuş olan ve küresel ölçekte lojistik ve ulaşım çözümleri üreten Aramex’in bir iştiraki olan ve aynı zamanda Orta Doğu ile Afrika’nın önde gelen bilgi ve belge yönetimi çözümleri sağlayıcısı InfoFort, Bilkent Cyberpark firmalarından CBKSoft’un yüzde 51’lik hissesini satın aldı. 

Türkiye pazarına 1998 yılında giren ve bugün farklı illerde 12 ofise sahip olan Aramex’in iştiraki InfoFort, Türkiye’de elektronik doküman ve süreç yönetimi alanlarında çözümler üreten Bilkent Cyberpark firmalarından CBKSoft’un yüzde 51’lik hissesini satın aldı. 

Söz konusu satın almanın; Aramex ve InfoFort’a, yenilikçi bilgi yönetimi ve iş çözümlerine yönelik her geçen gün artan taleplerden yararlanma imkanı sunarken; şirketlerin bölgedeki büyümelerine devam etmelerinde önemli fırsatlar sağlayacağı kaydedildi.

Anlaşma, CBKSoft’un Türkiye’de üretilen yenilikçi BT çözümleriyle daha geniş bir küresel pazara ulaşması için de fırsat sunuyor. Şirketin gelişmiş belge ve süreç yönetim sistemi enVision® da dahil olmak üzere çeşitli inovatif bilişim teknolojileri, InfoFort’un yer aldığı Orta Doğu ve Afrika pazarlarına ihraç edilecek. enVision®’ın 5 ayrı dilde sunulması ve mevcut işleyişlere etkin bir şekilde entegre olabilmesi sayesinde farklı pazarlara kolayca adapte edilebilmektedir. CBKSoft’un yönetim kadrosu satın alma sonrasında da aynı kalarak şirketi idare etmeye devam edecek.

“Bu satın alma eşsiz bir fırsat yaratacak”

InfoFort CEO’su Abed Shaheen, “CBKSoft, Türkiye’deki bilişim teknolojileri sektöründe son yıllarda dikkat çeken, en başarılı şirketler arasında yer alıyor. Yetenekli ekibi ve gelişmiş teknolojisiyle şirket, InfoFort’un iş stratejisiyle son derece uyumlu. Bu satın alma, halihazırda sunduğumuz hizmetlerin kalitesini artırmak için eşsiz bir fırsat yaratacak. Müşterilerimiz için de bilgi yönetimi çözümleri yelpazemizi genişletme konusunda kritik bir hamle olacak. InfoFort, şirketlerin verimliliği ve iş sürekliliğini sağlayabilmeleri açısından güvenli, verimli ve profesyonel bir veri kayıt sistemine sahip olmaları gerektiğine inanıyor. Müşterilerimiz için daha verimli bilgi güvenliği ve dijital veri kayıt işlemleri sunmaya devam edeceğiz. CBKSoft ile birlikte, bu hizmetlere müşterilerin daha rahat ulaşabilmelerini sağlayacağız” dedi.

“Daha geniş kitlelere ulaşacağız”

CBKSoft CEO’su Salih Kanlı, “Türkiye pazarında aldığımız sonuçlar, bilgi ve belge yönetiminde rakiplerimizden farklılaştığımızın göstergesi. Hem Türkiye, hem de Orta Doğu ve Afrika pazarlarında daha geniş kitlelere ulaşabilmek için InfoFort’un doğru ortak olduğuna inanıyoruz. Müşterilerimiz bu işbirliği ile sunduğumuz hizmetlerden faydalanırken aynı zamanda InfoFort’un geniş ağından ve yenilikçi bilgi yönetimi çözümlerinden de faydalanacaklar” dedi.

Bulut bilişim teknolojisinin en fazla Orta Doğu ve Afrika’da gelişmesi bekleniyor 

Bulut bilişim teknolojisinin 2018 yılına kadar dünya genelinde en çok gelişmesi beklenen bölgeler olan Orta Doğu ve Afrika’da, güvenli bilgi yönetimi ve veri depolamaya olan ihtiyaç her geçen gün daha da artıyor. CBKSoft ve InfoFort, bölgenin bilgi yönetimi ve veri depolama alanlarındaki artan ihtiyaçlarına, yerel işbirlikleri ve küresel hizmetlerle cevap vermeye devam edecek.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.