6 °C

Fibabanka'nın vergi öncesi kârı açıklandı

Banka, 114.8 milyon lira vergi öncesi kâr elde etti.

Fibabanka'nın vergi öncesi kârı açıklandı

Fibabanka, 2016 yılı eylül sonu itibarıyla, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 32 artışla, vergi öncesi kârını 114.8 milyon TL’ye yükseltti. Bunun sonucunda Bankanın net kârı 82.3 milyon TL olarak gerçekleşti.

Fibabanka’nın 2015 yılı eylül sonu itibarıyla 7.1 milyar TL olan toplam kredileri, yüzde 44 artışla, 2016 yılı eylül sonunda 10.2 milyar TL’ye ulaşırken, kredilerin toplam aktifler içindeki payı yüzde 76 olarak gerçekleşti. Aynı dönemde müşteri mevduatı toplam pasiflerin yüzde 58’ini oluşturarak 7.8 milyar TL’ye yükseldi.

2016 yılı 3.çeyrek sonuçlarını değerlendiren Fibabanka Genel Müdürü Bekir Dildar, Bankanın büyümesini istikrarlı bir şekilde devam ettirdiğini kaydederek “Fibabanka, IFC (Uluslararası Finans Kurumu), EBRD (Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası) ve Abraaj Grubun Bankamıza ortak olmaları sonrasında, yeni ortaklarımızla yaratılan uyum ve işbirliği ile büyümeye devam ederek orta ölçekli bir Banka olma hedefine doğru hızlı bir şekilde ilerlemektedir” dedi. Dildar, bu ortaklıklarla daha da güçlenen özkaynak tabanı ile Bankanın hedeflerine beklenenden daha kısa zamanda ulaşacağını ifade etti.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.