8 °C

Gama Enerji elektrik üretmeye başladı

Gama Enerji'nin Gök II Rüzgar Enerjisi Santralı elektrik üretmeye başladı

Gama Enerji elektrik üretmeye başladı

İSTANBUL - Gama Enerji'nin hem yatırımcısı hem de işletmecisi olduğu 35 megavat (MW) kapasiteli Gök II Rüzgar Enerjisi Santralı elektrik üretmeye başladı. 

Gama Enerji'den yapılan açıklamaya göre, Manisa Akhisar'da bulunan 35 MW kapasiteli Gök II Rüzgar Enerjisi Santralı'nın da eklenmesiyle Gama Enerji'nin rüzgar enerjisine dayalı varlıklarının toplam kurulu gücü 70 MW'ı aştı. 

Gama Enerji'nin tüm rüzgar enerji santralı projeleriyle çevreye yaklaşık 710 bin ağacın sağladığı temiz havaya eş değer katkıda bulunması ve yılda yaklaşık 142 bin ton sera gazı salımını önlemesi bekleniyor. 

Temelleri Türkiye'nin ilk yap-işlet-devret enerji ve su altyapı projelerine dayanan Gama Enerji, hidroelektrik ve rüzgar enerjisi yatırımlarının yanı sıra çeşitli güç santrallarının geliştirilmesine ve yurt içi ile yurt dışında su temini projelerine de yatırım yapmaya devam ediyor. 

Enerji ve su altyapı yatırımlarına ait iştiraklerinin toplam kurulu gücü 2 bin 19 MW ve toplam su temini kapasitesi ise 100 milyon metreküp/yıl olan GAMA Enerji, temiz ve yenilenebilir enerji yatırımlarına ağırlık vererek elektrik üretiminin her alanında bulunan bir yatırımcı olmayı ve toplam kurulu gücünü 2016 yılı itibariyle 2 bin 500 MW'ın üzerine çıkarmayı hedefliyor. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.