8 °C

İDO'dan yarıyıl tatilinde ek sefer ve indirim

İDO, 22 Ocak 2016 Cuma gününden, 7 Şubat 2016'ya kadar, ara tatil nedeniyle, ek sefer ve indirim yapacağını açıkladı.

İDO'dan yarıyıl tatilinde ek sefer ve indirim

İDO, 22 Ocak 2016 Cuma günü başlayacak ve 7 Şubat 2016 Pazar gününe kadar devam edecek yarıyıl tatil döneminde, özellikle tatilin başlangıç ve bitiş tarihlerinde seyahate çıkacak ailelerin oluşturacağı yoğunluğu karşılayabilmek için ek tedbirler aldı, yeni seferler açıkladı. 

İDO, deniz otobüsü ve hızlı feribot tüm dış hat seferlerinde, bu süre zarfında yaklaşık 600.000 yolcu ve 100.000 araç kapasitesi sunuyor. 

İDO'nun dış hat hizmeti sunduğu 5 deniz otobüsü hattı ile 4 hızlı feribot hattında, 22 Ocak - 7 Şubat tarihleri arasında 1.074 tarifeli seferi var. Oluşacak yoğunluğu düşünen İDO, bu seferlerine ek olarak dış hat deniz otobüsü seferlerinde 10, hızlı feribot seferlerinde 6 ek sefer açıkladı ve böylece toplam sefer sayısını da 1.090'a çıkardı.

İDO'nun ek sefer açıkladığı hatları şöyle: Yenikapı-Yalova arasında 4 ek deniz otobüsü seferi  Kadıköy-Yenikapı-Armutlu-T.K. Armutlu-Bursa deniz otobüsü hattında 3 ek sefer  Bostancı-Yenikapı-Bandırma deniz otobüsü hattında 2 ek sefer  Kadıköy-Yenikapı-Bursa deniz otobüsü hattında 1 ek sefer ve Pendik-Yalova hızlı feribot hattında 6 ek sefer.

Açıklamada şu bilgiler verildi:

"İDO, Marmara'nın iki yakası arasındaki seyahatlerin en yoğun noktalarından biri olan ve sömestr tatili döneminde yoğunluğun arttığı Eskihisar-Topçular araba vapuru hattında, yüzleri güldüren indirim kampanyasını devam ettiriyor. 

Yarıyıl tatili boyunca da geçerli olacak indirim kampanyası kapsamında, İDO, Eskihisar-Topçular arasında otomobil ve otomobil ruhsatlı binek araçların tek yönlü geçiş ücretlerini 60 TL'den 50 TL'ye, gidiş-dönüş  geçiş ücretlerini ise 110 TL'den 90 TL'ye indirdi. İndirim kampanyasından sadece otomobiller değil, otobüsten kamyona, midibüsten motosiklete bütün diğer araç tipleri de farklı oranlarda faydalanmaya devam ediyor.

İDO, Marmara'nın iki yakası arasındaki yolculuklarda büyük rağbet gören deniz otobüsü ve hızlı feribot dış hatlarında çok uygun fiyattan bilet satışlarını da sürdürüyor. 

İDO'nun hem yolcu hem araç taşımacılığına uygun hızlı feribotlarında, Pendik-Yalova hattında 5 TL'den başlayan yolcu, 19 TL'den başlayan araç fiyatlarıyla büyük bir avantaj sunuluyor. Ayrıca İDO, Yenikapı-Yalova hızlı feribot hattında 10 TL'den başlayan yolcu, 49 TL'den başlayan araç Yenikapı-Bursa hızlı feribot hattında 13 TL'den başlayan yolcu, 69 TL'den başlayan araç ve Yenikapı-Bandırma hızlı feribot hattında 29 TL'den başlayan yolcu, 109 TL'den başlayan araç fiyatları sunuyor.

İDO'nun sadece yolcu taşımacılığı gerçekleştirdiği deniz otobüsü hatlarında ise, Kartal-Yalova hattında 5 TL, Kadıköy-Yenikapı-Bursa hattında 13 TL, Kadıköy-Yenikapı-Armutlu-T.K. Armutlu-Bursa hattında yine 13 TL ve Bostancı-Yenikapı-Bandırma hattında 29 TL'lik çok hesaplı bilet fiyatları var.

Yarıyıl tatilinde Bursa Uludağ'a, Marmara ölçeğindeki diğer tatil yörelerine, Marmara üzerinden Ege, Akdeniz ve diğer bölgelere gidecek tüm yolcular, İDO ile konforlu, hızlı ve avantajlı seyahatin keyfini yaşayacaklar"

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.