5 °C

ING Bank Türkiye'den Hollanda'ya transfer

ING Bank Türkiye’de “Mali Kontrol ve Aktif Pasif Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı” olarak görev yapan Alp Sivrioğlu, ING Hollanda'ya “Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı” (CFO) ve Yönetim Takımı Üyesi olarak atandı

ING Bank Türkiye'den Hollanda'ya transfer

Banka’dan yapılan açıklamaya göre, 2004 yılında Genel Müdür’e bağlı “Mali Kontrol Grup Başkanı” olarak Oyakbank’a katılan Alp Sivrioğlu, 2008 yılında, “Mali Kontrol Genel Müdür Yardımcısı” unvanıyla kariyerine devam etti. 2007 yılında ING’nin Oyakbank’ı satın alması sürecinde önemli sorumluluklar alan Sivrioğlu, sonrasında Türkiye’nin finansal raporlama süreçlerinin ING Grubu standartlarına uyum çalışmalarını başarıyla yönetti. Sivrioğlu, Eylül 2012 tarihinden itibaren Aktif Pasif Yönetimi Grubu’nun da yönetim sorumluluğunu üstlenerek, bu yeni yapının altyapı ve yönetimsel süreçlerinin geliştirilmesini sağladı.

ING Bank Türkiye Genel Müdürü Pınar Abay, atamayla ilgili olarak, “Alp Sivrioğlu’nun ING Bank Türkiye’de gösterdiği başarılı performans, kendisine Avrupa’da çok önemli bir pozisyon kazandırmıştır. ING’nin anavatanı olan Hollanda’ya bu seviyede atanan ilk yabancı üst düzey yönetici olarak; CFO’muz Alp Sivrioğlu’nu göndermekten ING Bank çalışanları olarak hepimiz çok gurur duyuyoruz” dedi.

Abay, bu görevlendirmenin Türkiye’den Avrupa’ya insan kaynağı ihracında çok önemli bir adım olduğunu belirterek, “Üst yönetim seviyesindeki yurtdışı atamalara yönelik Alp’in açtığı bu yolu birçok arkadaşımızın takip edeceğine gönülden inanıyorum. Son iki yıl içerisinde, ING Bank Türkiye’den yurtdışına atanan yönetici sayımızın yükselmesi bunun en büyük göstergesidir” dedi.

23432432-orta-002.jpg

Alp Sivrioğlu kimdir?

1971 doğumlu olan Alp Sivrioğlu, Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun oldu. İş hayatına Arthur Andersen’de Denetçi olarak başlayan Alp Sivrioğlu, kariyerine Yapı Kredi Bankası’nda Finansal Kontrol Grup Başkanı olarak devam etti. 2004 yılında Genel Müdür’e bağlı “Mali Kontrol Grup Başkanı” olarak Oyakbank’a katılan Alp Sivrioğlu, 2008 yılından bu yana, “Mali Kontrol ve Aktif Pasif Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı” unvanıyla ING Bank Türkiye’de görev yaptı. Alp Sivrioğlu, evli ve 2 çocuk babası.

 

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.