17 °C

İş Bankası'nın Minikler Satranç Şenliği başladı

"Minikler Satranç Şenliği", ilk gününde 150 satranççının katılımıyla başladı

İş Bankası'nın Minikler Satranç Şenliği başladı

İSTANBUL - Türkiye Satranç Federasyonu'nun ana sponsoru olan Türkiye İş Bankası'nın 2006 yılından bu yana düzenlediği "Minikler Satranç Şenliği", ilk gününde 150 satranççının katılımıyla başladı. 

Türkiye İş Bankası açıklamasına göre, bankanın düzenlediği "Minikler Satranç Şenliği" başladı.  

Gelenekselleşen ve bu yıl dokuzuncu kez gerçekleştirilen şenlik, 9 Eylül Salı gününe kadar devam edecek; şenlik boyunca 600 sporcu İş Bankası tarafından ağırlanacak. 

Minikler Satranç Şenliği, bu yıl ilk kez gerçekleştirilen bir uygulama ile 16-17 Haziran'da Ankara'da, 17-18 Haziran'da İzmir'de de yapılmıştı. 

Minikler Satranç Şenliği'nde 6-8 yaş arasındaki çocuklar yer alıyor ve geleceğin şampiyonları yaşıtları ile satranç oynayıp yeteneklerini geliştiriyor. 

Türkiye'nin farklı illerinden ebeveynlerin eşliğinde şenliğe katılan minik oyuncular, etkinlikler süresince hem satranç oynamanın keyfine varıyor hem de birbirinden renkli aktivitelerle eğlenme fırsatı buluyor. 

Olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelenen İstanbul'daki şenlik İş Bankası Çamlıca Tesisleri'nde gerçekleştiriliyor. Şenliğe katılan tüm oyuncular, etkinlik boyunca her gün düzenlenecek törenlerde katılım madalyalarını alırken, çeşitli armağanlarla da ödüllendiriliyor.