18 °C

Kağıt bilet döneminin sonu geldi

Biletix işbirliği ile Turkcell'in Biletim Cepte servisi sadece Turkcell değil tüm cep telefonu kullanıcısı eğlence tutkunlarına hizmet vermeye başladı

Kağıt bilet döneminin sonu geldi

İSTANBUL - Turkcell'in mobil bilet servisi "Biletim Cepte"nin Biletix ile yaptığı işbirliği sayesinde biletler cep telefonuna SMS olarak geliyor, etkinlik mekanına girerken görevlinin akıllı telefonundaki uygulama ile doğrulanıyor. Servisten tüm operatörlerin aboneleri faydalanabiliyor.

Turkcell açıklamasına göre, Biletix işbirliği ile Turkcell'in Biletim Cepte servisi sadece Turkcell değil  tüm cep telefonu kullanıcısı eğlence tutkunlarına hizmet vermeye başladı. Biletleme firması Biletix, bundan böyle kullanıcılarına mobil bilet seçeneği sunacak. Biletim Cepte servisi, internet ya da mobil cihazlar üzerinden kolayca satın alınabilen biletler için teslimat sorununu da ortadan kaldıracak. Böylelikle Biletix müşterileri özel teslimat noktalarına gitmek ya da etkinlik girişinde kuyruk beklemek zorunda kalmayacak.

Turkcell ve Biletix'in ortak toplantısı ile duyurduğu işbirliği sayesinde Biletix'ten satın alnınan biletler, kullanıcının Biletim Cepte seçeneğini tercih etmesi durumunda cep telefonuna SMS olarak geliyor. Biletix müşterilerinin etkinliği girebilmesi için gelen SMS'teki kodu etkinlik mekanına girişte görevlinin akıllı telefonuna okutması yeterli oluyor.

Herhangi bir abonelik gerektirmeyen Biletim Cepte servisinden tüm operatörlerin aboneleri yararlanabiliyor. Tüm cep telefonu modelleriyle uyumlu olan servisi kullanmak için akıllı telefona da ihtiyaç kalmıyor. İlk etapta seçili etkinliklerde geçerli olacak uygulamanın kısa süre içerisinde çok daha yaygınlaştırılması hedefleniyor.

"Biletim Cepte kolaylığı hayatımızın vazgeçilmezi olacak"

Turkcell Ürün ve Servislerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Semih İncedayı, toplantıda yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

"Turkcell'de bizim 7/24 yanıtlarını bulmak için çalıştığımız birkaç soru var: 'Teknoloji ile insan hayatını nasıl kolaylaştırabiliriz?', 'İnsan hayatına değer katan teknolojileri müşterilerimize nasıl sunabiliriz?', 'Hangi teknolojilerden faydalanarak müşterilerimizi ayrıcalıklı kılabiliriz?' Dünyada her gün teknolojinin insan hayatını olumlu yönde değiştirmesini sağlayan yeni yöntemler geliştiriliyor. Türkiye'de de bu işin öncüsü Turkcell. Hem dünyadaki en son teknolojileri takip edip ülkemize taşıyor hem de kendi geliştirdiğimiz inovatif ürün ve servislerle dünya çapında ilklere imza atıyoruz."

Bu kez de mobil bilet alanında önemli bir adım attıklarını ifade eden İncedayı, Biletix iş birliği sayesinde eğlence sektöründe yepyeni bir kapı açıldığını dile getirdi. Artık cep telefonuna gelecek bilet ile teslimat noktalarına yapılacak ziyaretlerin ortadan kalkacağını, bileti unutma ya da kaybetme derdine de son verildiğini belirtti.

Mobil bilet uygulamasını daha önce Türkiye A-Milli Takım maçları, FIFA U20 ve gnctrkcll Açık Hava Sineması etkinliklerinde pilot olarak gerçekleştirdiklerini hatırlatan İncedayı, uygulaya ilişkin şu bilgileri de paylaştı:

"Şimdi de Biletim Cepte ile eğlence sektöründen başlayarak bilet sağlayan bütün sektörlere açtık. Bu alandaki ilk uygulamamız olan Biletix iş birliğimizi bu bakımdan çok önemsiyor ve yakın zamanda mobil ödeme ve Turkcell kanallarından bilet satışı ile bu hizmeti genişletmeyi planlıyoruz. Hedefimiz Biletim Cepte servisini bilet gönderiminde kolaylık isteyen bütün sektörlerin kullanımına sunmak. Çok kısa süre içerisinde Biletim Cepte kolaylığının hepimiz için vazgeçilmez hale geleceğine ve kağıt bilet döneminin sona ereceğine inanıyoruz."

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap