23 °C

Medicana: Stratejik ortaklık söz konusu

Medicana Sağlık Grubu, "Bir grubun diğer grubu satın alması değil, stratejik ortaklık söz konusudur. Grubumuz yoluna 'Medicana Sağlık Grubu' olarak devam edecektir" açıklamasında bulundu

Medicana: Stratejik ortaklık söz konusu

İSTANBUL - Medicana Sağlık Grubu'nun açıklamasında, Acıbadem Sağlık Grubu'nun da yüzde 75 hissedarı olan IHH grubuyla ortaklık görüşmelerine devam edildiği belirtilerek, "Bir grubun diğer grubu satın alması değil, stratejik ortaklık söz konusudur" denildi.  

Açıklamada, Medicana Sağlık Grubu hakkında yayınlanan çeşitli haberler nedeniyle kamuoyunu bilgilendirme gereği duyulduğu belirtildi.  

Grubun 5-6 farklı grup ile stratejik ortaklık görüşmelerini sürdürdüğü kaydedilen açıklamada, son bir yılda yoğunlaşan bu görüşmeler sonrasında Acıbadem Sağlık Grubu'nun da yüzde 75 hissedarı olan IHH grubuyla ortaklık görüşmelerine devam edilmesi kararı verildiği hatırlatıldı.  

Bu aşamada sadece, IHH grubu ve Türkiye'de ortağı olduğu Acıbadem Grubu ile "due diligence" sürecinin başlatıldığı aktarılan açıklamada, "Süreç devam etmektedir. Ön protokolde; bir grubun diğer grubu satın alması değil, stratejik ortaklık söz konusudur. Grubumuz yoluna 'Medicana Sağlık Grubu' olarak devam edecektir. Bu stratejik ortaklık ile Medicana Sağlık Grubu'nun, ulusal ve uluslararası yatırımlarına ivme kazandırılması ve daha geniş bir hizmet ağına kavuşturulması hedeflenmektedir" bilgisine yer verildi. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap