9 °C

Milli Piyango'da ek süre talebi uygun bulundu

Şans oyunları ihalesinde en yüksek teklifi veren Net Şans-Hitay OGG'ye, lisans sözleşmesi imzalamak için verilen süre 15 Nisan'a kadar uzatıldı

Milli Piyango'da ek süre talebi uygun bulundu

Milli Piyango ihalesinde en yüksek teklifi veren Net Şans-Hitay Ortak Girişim Grubuna (OGG) lisans sözleşmesi imzalamak için verilen süre 15 Nisan'a kadar uzatıldı. 

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Net Şans-Hitay OGG'nin, ihale kapsamında lisans sözleşmesi imzalanması için verilen sürenin (26 Şubat 2015) uzatılması talebini uygun buldu. Net Şans-Hitay OGG'ye lisans sözleşmesi imzalamak için verilen süre 15 Nisan 2015'e kadar uzatıldı. 

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan şirket kaynakları, devir sözleşmesinin nisan ortasına kadar netlik kazanacağını, finansman görüşmelerinin de olumlu sürdüğünü kaydetti. Piyasaların dalgalı bir seyir izlediğinin altını çizen şirket kaynakları, "Süreç şu anda yürüyor, ihaleyi bırakma ya da vazgeçme noktasında değiliz ama her şey şartlara bağlı. Dolar daha da yükselirse biz de buna göre konum alırız" ifadesini kullandı. 

ABD'li Scientific Games'le ortaklık sürecini de değerlendiren şirket kaynakları, şans oyunlarının çok teknik bir konu olduğunu, bu alanda söz konusu şirketin dünyada önemli bir yerde bulunduğunu belirterek, bu şirketten know-how konusunda da destek alacaklarını kaydettiler. 

Net Holding'den konuya ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada da "Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca bugün tebliğ edilen yazı ile lisans sözleşmesi imzalamak üzere verilen sürenin 15 Nisan 2015 tarihine kadar uzatılmasının uygun görüldüğünün bildirildiği" belirtildi. 

Şans oyunlarının lisans verilerek özelleştirilmesi için 15 Temmuz 2014'te yapılan ihalede, en yüksek teklifi 2 milyar 755 milyon dolar+KDV ile Net Şans-Hitay OGG vermişti. 

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.