Milliler havuzdan rekorla çıktı

Michael Phelps’in antrenörü Bob Bowman tarafından Baltimore’da çalıştırılan 5 milli yüzücümüz 6 Türkiye rekoru ve 10 altın madalya ile Turkcell Türkiye Yüzme Şampiyonası’na damga vurdu

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - Turkcell’in, Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde, Türkiye Yüzme Federasyonu işbirliği ile Türk yüzmesinin geliştirilmesine yönelik geçtiğimiz yıl hayata geçirilen projenin ilk sınavından rekorlar çıktı. Turkcell Türkiye Yüzme Şampiyonası’na kapsamında dünyaca ünlü yüzücü Michael Phelps’in antrenörü Bob Bowman ile ABD’nin Baltimore şehrinde 6 ay eğitim gören 5 milli sporcumuz Doğa Çelik, Alpkan Örnek, Nezir Karap, Kaan Özcan ve Samet Alkan, 6 Türkiye rekoru ve 9 altın madalyayla 2016 Olimpiyatları yolunda bireysel performanslarında önemli bir aşama kaydettiklerini gösterdiler.

Süreyya Ciliv, şampiyonlara madalyalarını verdi

24 ilden 73 takımın katıldığı ve 404 erkek- 191 bayan toplam 595 yüzücünün mücadele ettiği Turkcell Türkiye Yüzme Şampiyonası birbirinden heyecanlı yarışmalara sahne oldu. Yarışmalar sonunda, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, dereceye giren yüzücülere madalyalarını takdim etti.

Rekorlar art arda geldi

Baltimore’da eğitim alan milli sporcularımızdan Nezir Karap, açık yaş kategorisinde 400, 800 ve 1500 metre serbest stilde, Samet Alkan, 15-16 yaş kategorisinde 200 ve 400 metre bireysel karışıkta, bir diğer milli sporcumuz Doğa Çelik, açık yaşta 200 metre serbestte Türkiye Rekoru kırdılar. Ayrıca, açık yaş kategorisinde 200 ve 400 metre bireysel karışıkta Alpkan Örnek ve 15-16 yaş kategorisinde 200 metre serbestte Samet Alkan altın madalyaya ulaştılar.

Etiketler